Komunista Grospič jasně: Čapí hnízdo není nový případ, Sněmovna už Babiše vydala

04.12.2019 16:06

Kauza Čapí hnízdo není po dnešním rozhodnutí nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, který zrušil usnesení o zastavení stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO), novým případem. Imunitní výbor i Sněmovna už v tomto volebním období o vydání předsedy vlády rozhodly. ČTK to sdělil předseda mandátového a imunitního výboru Stanislav Grospič (KSČM).

Komunista Grospič jasně: Čapí hnízdo není nový případ, Sněmovna už Babiše vydala
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Stanislav Grospič
reklama

Podle Zemana si musí otázku, zda znovu žádat Sněmovnu o Babišovo vydání, vyřešit příslušný státní zástupce, Jaroslav Šaroch.

„Mandátový a imunitní výbor Sněmovny v tomto období již jednou rozhodl a následně Poslanecká sněmovna. Věc byla vrácena do přípravného řízení a rozhodnutí dozorujícího státního zastupitelství zrušeno, nejde tedy o nový případ,“ napsal Grospič na dotaz ČTK, zda se bude výbor vydáním Babiše znovu zabývat.

Členka poslaneckého imunitního výboru Helena Válková (ANO) se spíš přiklání k tomu, že Sněmovna bude muset o Babišovu vydání hlasovat znovu. Novinářům ale řekla, že si věc musí ještě nastudovat v judikatuře a seznámit se s dosavadní praxí, takže nechce jako právník-politik „střílet od boku“.

Krok žalobce Zemana ale Válková zatím připodobňuje k situaci, kdy je kvůli novým zjištěním někdy i po delší době obnoveno trestní řízení. „Když je nějaká taková nová skutečnost třeba po pěti letech, ten člověk by třeba nemusel být poslancem a pak ano,“ uvedla. V takovém případě by podle ní imunitní výbor i Sněmovna musely konat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dejte klidně i pět tisíc. Umělci už nemusí hladovět! Z Prahy přišlo řešení – vstupenky za nic. Primátor Hřib a radní Třeštíková spustili záchrannou akci

20:40 Dejte klidně i pět tisíc. Umělci už nemusí hladovět! Z Prahy přišlo řešení – vstupenky za nic. Primátor Hřib a radní Třeštíková spustili záchrannou akci

Magistrát hlavního města Prahy pod vedením primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) již zřejmě našel řešení, …