Komunista Kováčik přiznal: V dětství mě profackoval farář

4. 12. 2013 9:02

Čerstvá poslankyně hnutí ANO Věra Jourová a poslanecký matador KSČM Pavel Kováčik se po letech potkali ve sněmovně a vzpomínali na mladá léta. Kováčik totiž vedl Jourovou, tehdy ještě pod dívčím jménem Špakovou, jako pionýrský vedoucí. Informoval o tom server iDnes.cz ve své regionální mutaci pro Kraj Vysočina.

Komunista Kováčik přiznal: V dětství mě profackoval farář
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Kováčik
reklama

Nynější předseda klubu KSČM ve sněmovně Kováčik pracoval do roku 1989, než se z něj na přechodnou dobu stal ošetřovatel dojnic, jako vedoucí pionýra v Třebíči. Mezi mnoha jeho svěřenci byla i nynější poslankyně hnutí ANO: „Některé průměrnější děti bych si už dnes nevybavil, ale Věru si pamatuju dobře. Byla velmi bystrá. Takových jako ona moc nebylo. Když jsme se teď potkali, tak jsme pochopitelně zavzpomínali," cituje server Kováčika, který je o devět let starší než Jourová.

Server také upozorňuje na to, že poslankyně už v dětství byla funkcionářkou, byla předsedkyní třídy. Ale rovněž podotýká, že kvůli tomu, že její rodiče kritizovali vpád sovětských vojsk v roce 1968, nemohla za bývalého režimu studovat vysokou školu.

"Protože rodiče měli po roce 1968 potřebu říct, že se tenkrát v srpnu jednalo o invazi sovětských vojsk. Za to samozřejmě oba vyletěli z práce. Na vysokou jsem se pak nedostala kvůli tomu doporučení," cituje server poslankyni, která vystudovala až po založení rodiny, zároveň vychovávala děti.

Kováčik pracoval jako pionýrský vedoucí od svých patnácti let až do roku 1989. V roce 1990 se z profesionálního zaměstnance KSČ stal ošetřovatel dojnic. Zanedlouho se ale vrátil ke kariéře profesionálního politika v KSČM.

Server upozorňuje také na to, že sám Kováčik v dětství byl jednou na hodině náboženství. A nelíbilo se mu na něm: "Byl jsem tam jen jednou, protože jsem páchal alotria. Pan farář mě tehdy profackoval. Doma jsem řekl, že už mě tam nikdo nedostane, protože tam bijou děti. Což nebránilo tomu, abych statečně přijímal drobná fyzická potrestání od učitelů ve škole. Já byl velmi živé dítě. Všechny ty tresty byly zasloužené," konstatoval nynější předseda klubu KSČM ve sněmovně Pavel Kováčik.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

18:16 Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

Senát ve středu večer schválil usnesení, které velmi ostře reagovalo na kauzu Vrbětice. Předcházela …