Komunista Petelík popírá, že by psal o věšení pravičáků

27.10.2012 16:16

Asistent poslance Jiřího Dolejše Jaromír Petelík měl údajně na svém fascebookovém profilu napsat, že je čas věšet pravičáky a vyvlastňovat majetek. Ten je však nyní v zahraničí a to vše popírá.

Komunista Petelík popírá, že by psal o věšení pravičáků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební kampaň KSČM

Zastupitel Prahy 8 a asistent Jiřího Dolejše měl na Facebooku komentovat článek, že průměrný Čech má našetřeno 235 tisíc korun. "Je čas rozvěšet pravičáky po městech republiky, vyvlastnit násilím všechny podnikatele, do desátého kolena zabavit majetky jejich rodinám a potom to možná bude pravda," napsal.

Deník Blesk v sobotu otiskl článek spolu s fotografií stránky, kde je vše vidět. Devětadvacetiletí člen KSČM je nyní v Madridu a vše bude vysvětlovat na zastupitelském klubu v pondělí. Vše ale popírá – podle předsedy klubu Cyrila Čapky mu prý tvrdil, že nikdy nic podobného na svůj profil nevyvěsil. "Na vlastní oči jsem ten výrok neviděl," dodal také Čapka.

"Tuto větu nechci ani vyslovovat. To, že by něco takového někdy bylo na mém facebookovém profilu, je lež. Nic takového tam nebylo a nikdy nebude," potvrdil pak tuto informaci i sám Petelík pro server iDnes.cz.

"Je to hnusný politický trik, pomluva. A já bohužel nemůžu dokázat, z čí strany to je. Ale tuto informaci o mně šíří členové jedné nejmenované pravicové politické strany. Je to informace stará několik týdnů a je to součástí volební kampaně. Považuji to za útok na mě, Jirku Dolejše a KSČM jako takovou,“ dodal s tím, že až se vrátí do Česka, podá trestní oznámení.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvod, tunel a Witowská. Babiš sejmul víc lidí najednou

19:23 Podvod, tunel a Witowská. Babiš sejmul víc lidí najednou

Tradičně jako každý týden i první neděli po volebním víkendu předseda vlády Andrej Babiš přivítal sv…