Komunista, estébák. U Babišovy kytice pro Palacha se na Filosofické fakultě hromadí urážlivé vzkazy

16.01.2019 22:30

Ke kytici premiéra Andreje Babiše (ANO) u pamětní desky Jana Palacha na budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze dnes někdo položil vzkaz kritizující Babišovu předlistopadovou minulost i současné chování. Podobný, ale stručnější komentář o Babišovi se objevil i u květin, které premiér zaslal na Václavské náměstí k místu, které symbolicky připomíná Palachův tragický čin z 16. ledna 1969. Palach chtěl vyburcovat své spoluobčany z letargie po srpnové okupaci, zemřel o tři dny později.

Komunista, estébák. U Babišovy kytice pro Palacha se na Filosofické fakultě hromadí urážlivé vzkazy
Foto: JK
Popisek: Odhalení pamětní desky Jana Palacha v pražském Karolinu
reklama

Nepodepsaný komentář na budově fakulty vytištěný na archu papíru považuje za výsměch, že květiny na památku studenta, který se před 50 lety upálil, posílá „bezskrupulózní normalizační komunista spolupracující s StB“ a „podnikatel, který jen a jen pro svůj zisk tento národ morálně láme“. Na svém Twitteru na vzkaz upozornil básník Petr Kukal, který působí jako mluvčí fakulty.

Kytice, kterou Babiš loni 17. listopadu přinesl na Národní třídu, skončila spolu s květinami od prezidenta Miloše Zemana a šéfa SPD Tomia Okamury v odpadkovém koši. Dva aktivisté, které je tam vyhodili, dostali od úřadu Prahy 1 pokutu 2 000 korun za každou kytici.

„Pokládat květiny k uctění památky, když svými činy tuto památku soustavně pošlapává, je výsměch,“ napsal autor vzkazu na filozofické fakultě. Uvedl, že Jan Palach chtěl konec cenzury a propagandy, zatímco český premiér si podle něj koupil média, aby mu sloužila, a ta, která si koupit nemůže, soustavně pošpiňuje a zastrašuje. Je přesvědčen, že kytice od Babiše by na tomto místě být neměla, ale pokud už tam je, ať tam leží s tímto vzkazem.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Černobyl! Jan Hrušínský čeká plivanec. Velmi trpěl

13:54 Černobyl! Jan Hrušínský čeká plivanec. Velmi trpěl

Herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský se postavil proti spolupráci s Ruskem. V účasti R…