Komunisté pořádali tradiční slavnost Haló novin. Za účasti Jakeše dostala pořádný výprask Merkelová

23.09.2017 16:16

V sobotu 23. září proběhla na Výstavišti v Praze-Holešovicích tradiční slavnost Haló novin, které se účastnil mimo jiné také pětadevadesátiletý Miloš Jakeš. Zjevně byl v pohodě a v dobré fyzické kondici. Vyslechl projevy namířené proti NATO a proti přijímání uprchlíků. Od komunistů dostala pořádně vynadáno německá kancléřka Angela Merkelová.

Komunisté pořádali tradiční slavnost Haló novin. Za účasti Jakeše dostala pořádný výprask Merkelová
Foto: Vít Hassan
Popisek: Miloš Jakeš
reklama

Na Výstavišti v Praze-Holešovicích se i navzdory ne právě ideálnímu počasí sešlo asi 250 lidí, aby si vyslechli komunistické politiky. Konala se tu totiž tradiční slavnost komunistických Haló novin. Na akci nechyběl někdejší generální tajemník ÚV KSČ Miloš Jakeš nebo známý fotograf z dob minulého režimu Karel Mevald. Na slavnost se dostavili mj. místopředsedové KSČM Josef Skála, Jiří Dolejš a Petr Šimůnek či známá členka strany Marta Semelová.

Účastníci akce si mohli odnést upomínkové předměty, mezi nimi i pivní tácek Haló novin a řadu dalších drobností s komunistickými symboly. Nechyběla ani socialistická literatura o Fidelu Castrovi, Che Guevarovi a dalších komunistických ikonách.

Plamenný projev na akci pronesl Petr Šimůnek, místopředseda ÚV KSČM pro vnitrostranickou práci a ekonomiku. Zdůraznil, že komunisté trvají na vystoupení České republiky z NATO, protože považují za ostudné, když se Češi, tedy Slované, účastní útoku na Slovany žijící na Balkáně. Šimůnek narážel na vojenskou operaci NATO proti Srbsku v roce 1999. „My, jako Slované, jsme byli vtaženi do akce NATO, při které byl zničen jiný slovanský stát,“ hřímal Šimůnek.

Dotkl se také tématu uprchlické krize. Zdůraznil, že čeští občané nejsou odpůrci uprchlíků, ani rasisté. Už za minulého režimu do Československa mířili levicově smýšlející Řekové, Vietnamci, či Syřané z Blízkého východu. To ale nic nemění na tom, že současnou migrační vlnu vyvolaly také kapitalistické mocnosti spojené dnes právě v NATO tím, jak si počínaly v Africe.

Fotogalerie: - Slavnost Haló novin

Miloš Jakeš
Na Výstavišti v Praze-Holešovicích pořádali komuni...
Petr Šimůnek
Na Výstavišti v Praze-Holešovicích pořádali komuni...
Na Výstavišti v Praze-Holešovicích pořádali komuni...
Na Výstavišti v Praze-Holešovicích pořádali komuni...

Většina afrických běženců patří podle Šimůnka do kategorie ekonomických migrantů, které Evropa rozhodně nemá povinnost přijmout. Bude prý lépe, když zůstanou doma, pokusí se pozvednout svou zemi a kapitalistické mocnosti jim v tom pomohou. Jenže to by Angela Merkelová nesměla s Afričany počítat jako s levnou pracovní silou pro německé podniky. Tak to alespoň vidí Šimůnek.

„Merkelová chce uprchlíky zneužít jako levnou pracovní sílu,“ udeřil na německou kancléřku z Prahy místopředseda KSČM, a to jen den před volbami do dolní komory německého parlamentu.

Akci ukončili účastníci zpěvem státní hymny ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Vít Hassan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ať v ČT padají hlavy. Kauza Fridrichová: V noci padla zásadní věta

10:34 Ať v ČT padají hlavy. Kauza Fridrichová: V noci padla zásadní věta

Dojde k personálním změnám v České televizi? Hlas dalšího radního volá po tom, aby došlo k obměně na…