Komunisté se postavili za radního Kučeru. Pro rezignaci prý není důvod

22.02.2013 15:42

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola vyzval k rezignaci Václava Kučeru ve funkci uvolněného radního Jihočeského kraje pro rozvoj venkova a zemědělství, důvodem byla informace o jeho spolupráci s StB. Jihočeští komunisté se však za Kučeru postavili. "Nevidíme důvod, proč by měl odstoupit z funkce krajského radního," uvedl pro iDnes.cz Petr Braný, lídr jihočeských komunistů.

Komunisté se postavili za radního Kučeru. Pro rezignaci prý není důvod
Foto: hns
Popisek: Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola
reklama

Otec radního Kučery sloužil u pohraničníků, takže syn následoval jeho stopy a do Pohraniční stráže také nastoupil. Několik let v ní působil ve funkci zástupce velitele a později i jako velitel roty. V létě 1989 podepsal dnešní starosta Horní Stropnice a krajský radní spolupráci se Státní bezpečností.

Z Kučery se stal s postupem času rezident, což je osoba, k níž chovala kontrarozvědka vysokou důvěru. Jako rezident vedl, vytěžoval a školil další tajné spolupracovníky. Podle názoru jeho spolupracovníků ale není jeho minulost překážkou k vykonávání své funkce radního.

Tři opoziční uskupení, Jihočeši 2012, KDU-ČSL a TOP 09, už oznámila, že by kývla na vytvoření nové koalice s ČSSD bez účasti komunistů. Hejtmana Zimolu však zatím ještě nekontaktovala.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Václave, měl by ses vrátit do politiky. Takto Miloš Zeman popřál Václavu Klausovi

17:20 VIDEO Václave, měl by ses vrátit do politiky. Takto Miloš Zeman popřál Václavu Klausovi

Prezident Miloš Zeman přál bývalému prezidentovi Václavu Klausovi k pěkným 80. narozeninám. A bylo t…