Komunisté se zlobí na Babiše: Nemáme banku v rukou státu a armáda má peníze zpět!

01.04.2021 6:30

O podmínkách tolerance menšinové vlády vedené hnutím ANO v posledním půlroce před volbami bude dnes odpoledne jednat širší vedení KSČM.

Komunisté se zlobí na Babiše: Nemáme banku v rukou státu a armáda má peníze zpět!
Foto: Hansniko Štembera
Popisek: Vojrěch Filip
reklama

Předseda strany Vojtěch Filip požádá výkonný výbor o pověření pro dohodovací řízení. V něm bude po lídrech ANO chtít, aby splnili priority, jimiž komunisté podmínili podporu menšinového kabinetu.

„Nemáme stále sloučené pojišťovny, nemáme banku v rukou státu a peníze z vládní rozpočtové rezervy se přesunuly armádě, nikoliv na boj s covidem, což považuji za velmi diskutabilní,“ vyjmenoval tento týden Filip, co chce hnutí ANO vytknout. Dlouhodobě kritizuje i přístup vlády k řešení epidemie koronaviru, žádá, aby byl decentralizovaný, více založený na rozhodování jednotlivých krajských hygienických stanic.

KSČM s hnutím ANO uzavřelo dohodu o toleranci před třemi lety s důrazem na sedm priorit. Komunisté v ní žádali například trvalý růst minimální mzdy, valorizaci důchodů a ochranu přírodních zdrojů. Dohoda umožňuje komunistům přidat se v hlasování proti kabinetu ke stranám, které hlasování vyvolaly. Naplňování toleranční dohody komunisté s premiérem pravidelně hodnotí každý půlrok.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šándor: Čuk a Gek ve Vrběticích? Desítky kilo výbušnin. Musel pomoct místní. Info, časy, trasa, to nepíšou v novinách. Ukažte papír, leží u nás

4:10 Generál Šándor: Čuk a Gek ve Vrběticích? Desítky kilo výbušnin. Musel pomoct místní. Info, časy, trasa, to nepíšou v novinách. Ukažte papír, leží u nás

„Vstoupit do muničního skladu a do jednotlivých budov, kde je uskladněná munice, není jako jít do re…