Komunisté ze severu vzpomínali na pivo za dvě padesát a zavřeného Havla. Odpůrci dali průchod zděšení

09.08.2018 16:26

Pamatujete 80. léta minulého století? Kritiky Andreje Babiše by mohlo těšit, že v té době byl Andrej Babiš dlouho mimo Česko. Odpůrci prvního českého prezidenta Václava Havla by si zase mohli vzpomenout, že pozdější prezident byl v té době ve vězení. Liberecká KSČM na Havlovo uvěznění v 80. letech rozhodně zavzpomínala. Prý to byla krásná doba.

Komunisté ze severu vzpomínali na pivo za dvě padesát a zavřeného Havla. Odpůrci dali průchod zděšení
Foto: Dostál František
Popisek: Václav Havel - výřez

Někteří lidé žijí dneškem, jiní myslí na budoucnost a někteří vzpomínají na minulost. Někdy tíživou minulost, jindy minulost krásnou. Členové liberecké KSČM se na sociální síti Facebook vrátili do 80. let minulého století a vzpomínali na to, jak to bylo krásné, když před třiceti lety stálo pivo dvě koruny a padesát haléřů k tomu, hranice byly neprodyšně uzavřeny a Václav Havel pobýval ve vězení.

„Kdysi dávno, na počátku 80. let, byla krásná doba, pivo za dvě padesát, hranice zavřené a Havel též,“ pochvalovali si komunisté na sociální síti. Příspěvek však po nějakém čase zmizel. Autor či autoři ho pravděpodobně smazali.

Server iDNES.cz požádal o vyjádření liberecké politiky. Hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj) by prý rád věřil, že se jen komusi přehřála mysl, ale obává se, že uveřejněný status přesně vystihuje smýšlení některých komunistů.

Šéfka libereckých komunistů Dana Lysáková se bránila, že šlo jen o žert. Podobných politických vtipů prý po sociálních sítích koluje velké množství. „Vnímám to jako vtip. Na sociálních sítích koluje tento vtípek poměrně dlouho, a to v několika verzích. Je u toho třeba známka s bývalým prezidentem Husákem a podobně. A těch politických vtipů koluje velké množství. Ať už jsou více či méně zdařilé. A pokud vezmu například to, co jsou někteří schopni stvořit kolem současného prezidenta Miloše Zemana, tak ty ataky jsou hluboko za hranou nejen slušnosti, ale i zákona,“ uvedla Lysáková.

Upozornila také, že u příspěvku někteří lidé komunistům vyhrožovali likvidací, což je za hranou zákona.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kudla do zad. Pavel Novotný? Špatné. Fanoušci ,,hvězdy ODS" nebudou potěšeni

9:45 Kudla do zad. Pavel Novotný? Špatné. Fanoušci ,,hvězdy ODS" nebudou potěšeni

Pavel Novotný nebyl i přes svůj bombastický projev na kongresu ODS zvolen místopředsedou strany. A P…