Komunistka Konečná: Pane Zemane, Gross a Tvrdík byli odborníci?

10.12.2013 11:25

Poslankyně KSČM Kateřina Konečná připomíná na Facebooku ministry Zemanovy vlády Stanislava Grosse a Jaroslava Tvrdíka. Ptá, zda tyto dva politiky bylo někdy možné považovat za odborníky na vnitro či obranu. Konečná připomíná Zemanův tehdejší výběr ministrů v souvislosti s jeho dnešním požadavkem na odbornost ministrů.

Komunistka Konečná: Pane Zemane, Gross a Tvrdík byli odborníci?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Konečná

„Nejmenuji jakéhokoliv ministra, který nemá odborné předpoklady pro řízení resortu,“ vzkázal nám jasně v nedělních Hovorech z Lán prezident Zeman,“ píše komunistická poslankyně a je jasné, že za takovým vyjádřením tuší i další motivy.

„Jenže vše má pro a proti, nemělo by to znamenat snahu jeho samotného či jeho okolí v tom, jak za každou cenu a co nejdéle prodlužovat činnost vlády v demisi premiéra Rusnoka či se snažit ovlivnit, aby představitelé stran, kteří se zrovna nelíbí, do křesel ministrů nezasedli,“ píše poslankyně.

Jaká byla odbornost Grosse či Tvrdíka?

„Koneckonců vzpomeňme si na jména Gross či Tvrdík, kteří byli ministry za vlády samotného Miloše Zemana. Opravdu můžeme konstatovat, že tehdy měli kvalifikaci k výkonu takových funkcí, jako byl ministr vnitra či obrany, a opravdu se jejich práce ve výsledku dá považovat za dobrou? Nebo snad střední škola se zaměřením na železnici je aprobací na ministra vnitra?“ ptá se trefně Kateřina Konečná.

Podle ní je správné chtít kompetentní lidi v čele ministerstev. Odkazuje ale k vůli voličů, kteří byli seznámení s adepty na ministry kandidujících stran. Na Facebooku píše: „Nicméně na druhou stranu voliči rozhodli a rozhodli také s vědomím, že jak sociální demokracie, tak zbývající dvě strany představily odborníky, které by bylo možné nazvat budoucími ministry v čele resortů již dávno před volbami. Proto volič rozhodl také s vědomím toho, kterého potencionálního ministra bude ta která strana navrhovat do vlády. Neměli bychom proto zpochybňovat vůli občanů. Měli bychom ji respektovat a ctít,“ vyzvala Konečná.

Co napsala Kateřina Konečná: Gross v roli odborníka?
„Nejmenuji jakéhokoliv ministra, který nemá odborné předpoklady pro řízení resortu,“ vzkázal nám jasně v nedělních Hovorech z Lán prezident Zeman. Jenže vše má pro a proti, nemělo by to znamenat snahu jeho samotného či jeho okolí v tom, jak za každou cenu a co nejdéle prodlužovat činnost vlády v demisi premiéra Rusnoka či se snažit ovlivnit, aby představitelé stran, kteří se zrovna nelíbí, do křesel ministrů nezasedli. Koneckonců vzpomeňme si na jména Gross či Tvrdík, kteří byli ministry za vlády samotného Miloše Zemana. Opravdu můžeme konstatovat, že tehdy měli kvalifikaci k výkonu takových funkcí jako byl ministr vnitra či obrany a opravdu se jejich práce ve výsledku dá považovat za dobrou? Nebo snad střední škola se zaměřením na železnici je aprobací na ministra vnitra?

Je určitě správné chtít kompetentní lidi v čele ministerstev. Nicméně na druhou stranu voliči rozhodli a rozhodli také s vědomím, že jak sociální demokracie, tak zbývající dvě strany představily odborníky, které by bylo možné nazvat budoucími ministry v čele resortů již dávno před volbami. Proto volič rozhodl také s vědomím toho, kterého potencionálního ministra bude ta která strana navrhovat do vlády. Neměli bychom proto zpochybňovat vůli občanů. Měli bychom ji respektovat a ctít.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Merkelová opět provolávala, jak je třeba trestat země, které nepřijmou uprchlíky. A polský ministr se už neudržel

9:45 Merkelová opět provolávala, jak je třeba trestat země, které nepřijmou uprchlíky. A polský ministr se už neudržel

V příštích týdnech bude v Bruselu dominovat téma pro období po roce 2020. Že budou diskuze skutečně …