Končí lhůta pro nominace na nového senátora na Zlínsku za Čubu

02.04.2018 6:20

Dneškem končí lhůta pro nominace do doplňovacích senátních voleb v obvodu číslo 78 na Zlínsku za Františka Čubu. Konat se budou 18. a 19. května. Čuba rezignoval na senátorský mandát na konci února poté, co půldruhého roku v horní komoře Parlamentu chyběl kvůli zdravotním problémům.

Končí lhůta pro nominace na nového senátora na Zlínsku za Čubu
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Čuba
reklama

Nový senátor bude zvolen jen do konce Čubova šestiletého mandátu, tedy do podzimu 2020. Již známými kandidáty jsou třeba zlínský primátor Miroslav Adámek (STAN), za hnutí ANO lékař Michal Filip a za ČSSD chirurg Radim Jünger. Lidovci vsadí na krajskou radní Michaelu Blahovou, komunisté na zlínského zastupitele Radomíra Rafaju a Piráti na novináře Aleše Fuksu.

Kandidátem SPO je její krajský předseda, lékař a bývalý hejtmanův náměstek Lubomír Nečas. SPD nominovala hydrogeologa a krajského zastupitele Zdeňka Vacka a hnutí SENÁTOR 21 daňového poradce Tomáše Goláně. Zelení vlastního kandidáta nepostaví.

Čuba vyhrál senátní volby na Zlínsku na podzim 2014. Jednání Senátu se ale zúčastnil naposledy v srpnu 2016, od té doby absentoval. Na výzvy k odstoupení do letošního února nereagoval a ani nenastoupil na nemocenskou. Až do poloviny roku 2017 tak pobíral plný plat. Vzdal se ho po kritice ve prospěch nadace uherskohradišťského senátora Iva Valenty (za Soukromníky).

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Volby přinášejí překvapení, proto je nepraktikujeme“. Bašta má po zážitku z USA obavy o osud demokracie. Za rok to bude na nás

7:21 „Volby přinášejí překvapení, proto je nepraktikujeme“. Bašta má po zážitku z USA obavy o osud demokracie. Za rok to bude na nás

Někdejší diplomat, politický analytik Jaroslav Bašta se zamýšlí nad volbami v příštím roce. Povolebn…