Kondolence komunistů do KLDR byla sranda, směje se Rath

17.03.2012 11:23

ČSSD chce vládnout, ale bez komunistů to půjde těžko. Socialisté si však zakázali vstoupit do koalice s KSČM. „Mně připadá jako nejlepší varianta, kterou jsme zvolili ve Středočeském kraji. To znamená, pokud by sociální demokracie a komunisté měli nadpoloviční většinu v Poslanecké sněmovně, ČSSD by požádala komunisty o podporu či toleranci vlády. Ovšem bez jejich aktivní účasti,“ vymyslel fígl David Rath, poslanec ČSSD a středočeský hejtman.

Kondolence komunistů do KLDR byla sranda, směje se Rath
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath
reklama

Podpora vlády by se však také dala považovat za jistou formu spolupráce. „Bude záležet, co KSČM bude za podporu vlády chtít. Jsou věci, které jsou splnitelné, a věci, které jsou nesplnitelné. Těmi nesplnitelnými jsou typově nápady jako vystoupení České republiky z NATO či Evropské unie,“ zmínil Rath extrémní požadavky v rozhovoru pro MF Dnes.

Není to stalinista, je pravověrný

To, že Rath s komunisty nemá problém, dokazuje i fakt, že jeho spolupracovníkem je Stanislav Grospič, který představuje tvrdé stalinistické jádro. Odmítl uctít památku Václava Havla. „Kolega Grospič je hodně levicový, pravověrný komunista, ale neoznačil bych ho za stalinistu. Chová se korektně. Není zaseklý někde před čtyřiceti lety. Já musím říct, že za téměř čtyři roky si podporu komunistů nemohu vynachválit,“ pochvaloval si Rath.

David Rath je velmi tolerantní, i co se týče zahraniční politiky KSČM. Kondolenci Vojtěch Filipa do KLDR po smrti Kim Čong-ila označil za „vtipnou“ provokaci. „To nikdo nemůže myslet vážně. Vojtěch Filip je pragmatik: obchodník, podnikatel, právník. Aby náhodou nikoho nenapadlo, že je včele KSČM omylem, tak občas udělá takovou provokaci, aby ubezpečil tvrdé jádro. Jak znám Vojtěcha Filipa, úplně vidím, jak ten dopis podepsal a pak se deset minut válel smíchy nad tím, co udělal a jaké reakce to vzbudilo,“ popsal Rath, jak se v politice žertuje.

Idealističtí romantici z KSČM

Nad zločineckou minulostí KSČM už Rath udělal tlustou čáru. „Dnes je to jiná strana než tehdy. Vždyť ty komunisté, kteří nejvíce škodili, stačili přeběhnout do jiných stran. A v KSČM zůstali takoví ti romantici. Je to strana komunistických romantiků a idealistů,“ hodnotí hejtman a přiznává, že komunistické přeběhlíky přijala i ČSSD. „Samozřejmě, že jsou i u nás. Typickým příkladem je poslanec Milan Urban. Proto já s ním má problémy.“

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor:

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chachá. Jágr utřel Pavla Novotného za urážky. Karlem Gottem

15:04 Chachá. Jágr utřel Pavla Novotného za urážky. Karlem Gottem

Jarda Jágr není zrovna nejostřejší tužka v penále, nechal se v uplynulých dnech slyšet řeporyjský st…