Konec ilegálního zaměstnávání cizinců. Poslanci stanoví tresty

23.09.2011 7:16

Poslanci by se na své páteční schůzi mohli věnovat především závěrečným schvalováním zákonů. Mezi předlohami je například novela zákona o zaměstnanosti, která zavádí tresty firmám za nelegální zaměstnávání cizinců.

Konec ilegálního zaměstnávání cizinců. Poslanci stanoví tresty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR

Na schválení čeká také novela obchodního zákoníku, která má ztížit život tzv. schránkovým firmám. Jde o firmy, které mají na dané adrese pouze nahlášené své sídlo, ale jinak je dohledat nelze. Sněmovna by mohla také rozhodnout o osudu návrhu na zvýšení poplatků za zápis do katastru nemovitostí. Nově by se mělo platit až 1000 korun místo dosud 500 Kč.

Poslanci mají rozhodnout o zrušení zákona o neziskových nemocnicích. Ten prosadili před pěti lety poslanci za ČSSD a KSČM s přispěním KDU-ČSL. Předkladatelé návrhu z řad koaličních poslanců poukazují na to, že do současnosti ani jedna nezisková nemocnice podle zákona nevznikla. Podle opozice je zrušení normy dalším krokem k privatizaci lůžkových zařízení.

Novela o zdravotnických povoláních, která je rovněž na programu, má dát mladým lékařům lepší podmínky pro další vzdělávání a získání atestace. Změny v systému byly jedním z požadavků odborářské protestní akce Děkujeme, odcházíme.

Poslanci by dále mohli rozhodnout například o předlohách o ochraně druhů volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin a o platu státních zástupců. Jejich plat by se měl podle novely vázat na soudcovské platy a měl by být o desetinu nižší

Čtěte:

Šéf slovenského parlamentu: Češi, vaši poslanci vyhodí 250 miliard

Topí se v dluzích, začínají krást. Poslanci to chtějí řešit

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO „Ty už budeš do smrti d*bil.“ Bartoš dostal čočku od známého herce

10:03 VIDEO „Ty už budeš do smrti d*bil.“ Bartoš dostal čočku od známého herce

Po vítězství Lukáše Krpálka v judu na olympiádě v Tokiu se začala objevovat řada vtípků na předsedu …