Konec ministra dopravy. Babišovi došla trpělivost s Kremlíkem, Zeman obratem souhlasil

20.01.2020 18:03

Premiérovi Andreji Babišovi došla trpělivost s ministrem dopravy za hnutí ANO Vladimírem Kremlíkem. Rozhodl se ho vyměnit. A prezident Zeman jeho návrh akceptoval. Ministerstvo by měl řídit ministr průmyslu Havlíček.

Konec ministra dopravy. Babišovi došla trpělivost s Kremlíkem, Zeman obratem souhlasil
Foto: Ministerstvo dopravy
Popisek: Ministr dopravy Vladimír Kremlík
reklama

Když hnutí ANO v roce 2014 zasedlo poprvé ve vládě, ještě ve vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD), ministrem dopravy se stal Antonín Prachař. Ve  funkci však nevydržel ani rok. Ministerský post zastával od ledna do listopadu 2014.

Po něm převzal funkci další nominant hnutí ANO Daň Ťok, který se stal nejdéle sloužícím ministrem dopravy České republiky. Funkci zastával od konce roku 2014 do konce dubna 2019. I on byl nakonec Babišem vyměněn. Politický vaz mu zlomilo, že ho zaskočila skutečnost, že v zimě na dálnici sněží.

Nahradil ho Vladimír Kremlík.

 A teď je jasné, že se jeho kariéra bude podobat té Prachařově, protože ani on nedokáže ve funkci setrvat celý rok. Andrej Babiš navrhuje jeho odvolání. Jeho politický pád zavinila příprava e-shopu na dálniční známky za obří sumu 400 milionů korun. Kvůli tomuto e-shopu se ministr stal terčem kritiky i vtipů. A Babišovi došla trpělivost. 

Prezident Miloš Zeman podle ČTK oznámil, že premiérovo rozhodnutí akceptuje. Dopravu by měl řídit vicepremiér Karel Havlíček, jenž je také ministrem dopravy. Resort dopravy by měl řídit na trvalo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poteče krev! Babiš vydal drsný příkaz

6:12 Poteče krev! Babiš vydal drsný příkaz

V pravidelném nedělním hlášení „Čau lidi“ se premiér Andrej Babiš (ANO) jal vysvětlovat, že ANO nepo…