Konec srandy! Bývalý hejtman a vysoký politik vypustil urgentní výzvu. Jde o koronavirus

25.02.2020 15:58

Bývalý hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD) vyzývá, aby zasedla Bezpečnostní rada státu v souvislosti se šířící se nákazou koronavirem v Itálii a Rakousku. „Bezpečnostní rada státu by měla zasednout co nejdříve a přizvat také hejtmany krajů,“ uvedl na svém Facebooku. Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) následně oznámil, že „svolal urgentní poradu k připravenosti složek integrovaného záchranného systému na případný výskyt koronaviru“. Výskyt koronaviru v České republice je podle Netolického jen otázkou času.

Konec srandy! Bývalý hejtman a vysoký politik vypustil urgentní výzvu. Jde o koronavirus
Foto: repro Youtube
Popisek: Koronavirus narušil i festival v Benátkách
reklama

„Konec srandy, koronavirus potvrzen v Rakousku, Insbruck a možná i Horní Rakousy,“ ohlásil Hašek na svém Facebooku a dodal, že by měla zasednout Bezpečnostní rada státu a přizvat také hejtmany krajů. „Okamžitě by měla být prověřena připravenost integrovaného záchranného systému, zdravotnictví, hygieny a především nemocnic,“ radí bývalý hejtman Hašek s tím, že to by teď měla být absolutní priorita vlády, krajů i celé veřejné správy.

„Bude dobré také rychle připravit a aktivovat registrační systém pro občany ČR, kteří se vrátili nebo vrátí z již postižených oblastí (u Rakouska a Itálie to může představovat cca desítky tisíc Čechů),“ píše dále na Facebooku a dodává, že drží palce nám všem, ať to Česká republika zvládne.

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický neváhal a svolal urgentní schůzi k připravenosti složek IZS. „Do dnešního odpoledne jsem myslel, že nebudu bláznit a vyčkám, jak se vyvine situace, ale vzhledem k tomu, že se první pacienti objevují v jednotlivých státech Evropské unie, naposledy v Chorvatsku a sousedním Rakousku, rozhodl jsem se ještě dnes svolat koordinační jednání s představiteli složek integrovaného záchranného systému (záchranka, hasiči, policie), hygieny a nemocnic akutní péče,“ informuje na Facebooku.

„Výskyt v České republice je evidentně pouze otázkou času,“ má jasno Netolický. Svolaná schůze prý zatím není oficiální jednání Bezpečnostní rady Pardubického kraje a bude se týkat jen zainteresovaných osob. „V případě nutnosti jsem připravený svolat kdykoliv i bezpečnostní radu. Ještě dnes budeme informovat veřejnost o připravenosti v našem kraji,“ dodal Netolický.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co tím Kolaja sleduje? Dusno kolem „udávání“ v Bruselu. Advokátka má pochyby

15:19 Co tím Kolaja sleduje? Dusno kolem „udávání“ v Bruselu. Advokátka má pochyby

Advokátka Monika Čírtková se zaměřila na reakci pirátské europoslance Marcela Kolaji, který komentov…