Kontrakt s firmou, která je napojena na rodinu Mrencové, řešit nebudeme, zní od komunistů

08.08.2016 19:33 | Zprávy
autor: čtk

Komunistická strana nebude řešit podezřelý kontrakt na propagaci s firmou, v níž figurují rodinní příslušníci lobbistky Jany Mrencové. Předseda KSČM Vojtěch Filip ČTK napsal, že strana spolupracuje s řadou firem a platí je z vlastních peněz. Mrencová podle médií pracovala pod pseudonymem Lucie Proutníková jako fiktivní mluvčí pro hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška (ČSSD) a od kraje dostávala za přeposílání tiskových zpráv statisíce korun ročně.

Kontrakt s firmou, která je napojena na rodinu Mrencové, řešit nebudeme, zní od komunistů
Foto: kscm.cz
Popisek: KSČM - logo

„Není co řešit, používáme v rámci kampaně řadu firem a platíme z našich vlastních peněz, nikoli z veřejných, jen za odvedenou práci,“ napsal ČTK Filip.

Na kontrakt za jeden milion korun, který se týká KSČM, minulý týden upozornil server Seznam.cz. Smlouva byla podle serveru uzavřena mezi firmou Futura, která vydává deník Haló noviny, a společností Marketingové centrum Profil, v níž je jednatelem druh Mrencové Miloš Skácel a působí v ní i Mrencové syn Miloš Skácel. „Předmětem smlouvy je komunikovat s jednotlivými médii, vybírat témata pro média, odstraňovat komunikativní bloky, prezentace představitelů KSČM, zajištění kompletního PR,“ citoval server ze smlouvy na rok 2016.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Bezpečnost

Proč by měl stát zajištovat bezpečnost soukromým firmám? Právě proto, že jsou soukromé, neměli by to dělat opravdu sami? Stát by měl podle mě zajistit bezpečnost hlavně nás občanů, nebo třeba nemocnic, stěžejní infrastruktury apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Kde jste byli, když se tahala vlajka z...“ Němcové přišla pádná odpověď

18:20 „Kde jste byli, když se tahala vlajka z...“ Němcové přišla pádná odpověď

Chcete den vlajky, a přitom se k ní chováte jako k hadru. I to se mohl dozvědět Andrej Babiš letos 3…