Kontroloval pro Hlubučka auta, teď je policista ve vazbě

19.7.2022 9:13 dop.

V kauze Dozimetr se objevil další vazebně stíhaný aktér. Tentokrát jde o policistu z hospodářské kriminálky v Praze, který podle vyšetřovatelů spolupracoval s organizovanou korupční skupinou a zjišťoval, zda náhodou Redla a spol. nesleduje některý z dalších policistů v neoznačeném voze.

Kontroloval pro Hlubučka auta, teď je policista ve vazbě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní zásah, ilustrační foto

Kauza dozimetr, kauza pánů Petr Hlubučka a Michala Redla, kteří podle vyšetřovatelů organizovali zločineckou skupinu kolem Dopravního podniku hlavního města Prahy, se dál rozrůstá.

Podle informací deníku Právo se ve vazební cele ocitl další muž  - bratr jednoho z dosud obviněných a jinak také policista - nadpraporčík K. K. - působící na hospodářské kriminálce v Praze. Hlubuček s Redlem se prý snažili do jisté míry chránit proti možnému odhalení ze strany policie. Měl jim v tom pomoci právě zmíněný policista z hospodářské kriminálky, který v neveřejném registru vozidel kontroloval, zda ten či onen vůz, který možná členy organizované skupiny sledoval, není náhodou vozem policejním. 

Nadpraporčík zkontroloval dva vozy a u jednoho z nich prý zjistil, že patří Ministerstvu vnitra. K lustraci značky mělo dojít na přelomu prosince loňského a ledna letošního roku.

„Mohu potvrdit, že v současné době jsou již zahájeny úkony trestního řízení proti konkrétní osobě ve věci podezření na neoprávněné lustrace, a to kvůli možnému spáchání dvou trestných činů, které zatím nebudeme blíže specifikovat,“ řekla Právu mluvčí GIBS Ivana Nguyenová.

Policista je podezřelý z trestných činů zneužití pravomoci úřední osoby a z neoprávněného přístupu k počítačovému systému.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To už je osobní. Podívejte se, co stvořila TOP 09 za VIDEO proti Schillerové. Voliči otřeseni

20:43 To už je osobní. Podívejte se, co stvořila TOP 09 za VIDEO proti Schillerové. Voliči otřeseni

Nedělní Partie na CNN Prima NEWS byla bohatá na diskusi s ostrými názorovými střety, jejími hlavními…