Koronavirus: Zeman může umřít! Babiši, cože? Drsná slova i k poradci Nejedlému

04.03.2020 7:49

Nad cestou prezidenta Miloše Zemana do Číny se v době šíření koronaviru pozastavuje novinář z České televize František Lutonský. Zástupce spolku Evropské hodnoty Jakub Janda se pro změnu věnuje rouškám a respirátorům odvezeným do Číny. Ty komentuje i novinář Vojtěch Gibiš.

Koronavirus: Zeman může umřít! Babiši, cože? Drsná slova i k poradci Nejedlému
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

„Když úvodem února premiér Babiš řekl, že Číně nebudeme posílat zásoby, protože je potřebujeme pro naše lidi, tak čelil silné kritice. Když nyní veřejně zjišťujeme, jak málo reálných zásob stát má, tak měl evidentně pravdu. V neděli jsme do Číny odeslali letadlo s více než 780 tisíci páry rukavic, 43 tisíci roušek a respirátorů a 6 800 ochranných oděvů. V posledních dnech české instituce a lékaři říkají, že nemají dostatek respirátorů. Ministr zdravotnictví říká, že jednají s dodavateli a za několik týdnů snad zajistí. Jedno naše vládní letadlo s pomocí supervelmoci s miliardou obyvatel je symbolické gesto, které bych nedělal v situaci, kdy nám tyto konkrétní respirátory v nemocnicích a u praktických lékařů reálně chybí,“ poznamenal Janda s tím, že mu to nepřijde jako chytrý postup.

„Nezhroutíme se z toho, ale přál bych si vládu, která rozhoduje strategicky, zodpovědně a racionálně,“ dodal.

Svůj status napsal Janda odpoledne, večer pak Ministerstvo zdravotnictví zakázalo vývoz respirátorů mimo Česko. Rozhodlo se také regulovat jejich prodej, aby zajistilo dostatek pro lékaře.

Anketa

Je Michaela Šojdrová dobrá politička?

1%
99%
hlasovalo: 17187 lidí

„Premiér chce zařídit DOSTATEK roušek pro zdravotníky. V pondělí vláda toho samého premiéra odeslala speciál s 43 000 rouškami a respirátory do Číny. 5 týdnů poté, co je Čína potřebovala a žádala. Čína teď vyrábí každý den 110 milionů roušek, Íránu a Japonsku už věnovala 350 000,“ rýpl si pak také do skutečnosti obchodu s rouškami a respirátory novinář Vojtěch Gibiš. Reagoval tak i na slova premiéra Andreje Babiše (ANO), jenž na svém twitterovém účtu volal po rouškách.

Premiér chce zařídit DOSTATEK roušek pro zdravotníky. V pondělí vláda toho samého premiéra odeslala speciál s 43 000 rouškami a respirátory do Číny.

5 týdnů poté. co je Čína potřebovala a žádala.
Čína teď vyrábí každý den 110 milionů roušek, Íránu a Japonsku už věnovala 350 000. pic.twitter.com/jaITelUcss

— Vojtěch Gibiš (@VojtechGibis) March 3, 2020

Novinář František Lutonský si pak na svém twitterovém účtu všímá cesty prezidenta Miloše Zemana do Číny - a nejen jeho, i jeho poradce Martina Nejedlého. „Prezident, který vzhledem k věku patří mezi ohroženou skupinu lidí, pojede v dubnu bůhvíproč do Číny. Jeho poradce jel bůhvíproč do Číny a po návratu se prochází po hospodách v Praze. Vláda nedoporučuje cesty do Číny, zastavila lety z Číny a po návratu z Číny doporučuje izolaci,“ zkonstatoval Lutonský.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

18:36 „Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

Andrej Babiš v tradičním nedělním „Čau lidi“ vyprávěl jeden hodně smutný příběh. „Myslete na covid, …