Koronavirus: Zeman se vysmál „syslům“ jídla. A Hrad přidal i výrazně drsnější slova

08.03.2020 18:28

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se na svém twitterovém profilu vyjádřil opakovaně k hrozbě koronaviru. V neděli večer mimo jiné sdílel prohlášení prezidenta republiky Miloše Zemana. Ten se vysmál těm, kteří si v poslední době nakupovali jídlo do zásoby.

Koronavirus: Zeman se vysmál „syslům“ jídla. A Hrad přidal i výrazně drsnější slova
Foto: Repro ČT
Popisek: Prezident Zeman ve sněmovně komentuje státní rozpočet
reklama

„Přátelé, chtěl bych vás vyzvat, abychom si především zachovali chladnou hlavu, protože nejhorší, co by nás mohlo potkat, je strach. Strach oslabuje. Plně podporuji opatření vlády i Bezpečnostní rady státu, ale chtěl bych varovat před hysterií nebo panikou, a to bych chtěl ilustrovat na nákupní horečce. Byl jsem informován, že naše velkoobchodní sklady jsou přeplněny potravinami a že pokud je někde nějaký nedostatek, tak jen kvůli tomu, že je málo dodávkových aut, aby to včas rozvezla do obchodních středisek,“ přinesl slova prezidenta Miloše Zemana hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Anketa

Je vám líto migrantů na řecko-turecké hranici?

3%
97%
hlasovalo: 13636 lidí

Zeman ve svém prohlášení dále pokračoval tím, co viděl na internetu. „Nedávno jsem na internetu našel krásný inzerát. Prodám šest tisíc konzerv lančmítu. Značka: v pondělí jsem trochu zazmatkoval. Já lituji ty, kteří teď budou mít k večeři půl roku střídavě rýži a střídavě těstoviny, ale mohou si za to sami,“ uvedl Zeman.

„Takže ještě jednou, prosím vás o klid a buďme si vědomi toho, že i tato epidemie, jako mnohé předchozí, přejde,“ uzavřel Zeman.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

POZOR ??

Důležité prohlášení prezidenta republiky ???? Miloše Zemana k situaci v souvislosti s hrozbou šíření koronaviru v České republice: pic.twitter.com/2tLrb9wSjb

— Jiří Ovčáček (@PREZIDENTmluvci) March 8, 2020

„Už prosím mlčte, vy všichni, kteří v čase ohrožení lidských životů nemocí jen svár roznášíte. Už prosím mlčte! Pomozte nezištně bližním, pomozte nezištně této zemi. Zapřísahám vás, uzavřete svá ústa a slova vyvolávající rozbroje nepronášejte,“ poznamenal včera také Ovčáček.

Už prosím mlčte, vy všichni, kteří
v čase ohrožení lidských životů nemocí jen svár roznášíte. Už prosím mlčte!

Pomozte nezištně bližním, pomozte nezištně této zemi. Zapřísahám vás, uzavřete svá ústa a slova vyvolávající rozbroje nepronášejte.

— Jiří Ovčáček (@PREZIDENTmluvci) March 7, 2020

„Sobci, kteří odjíždí do Itálie na lyžovačku nebo ignorují po návratu karanténu, by si měli uvědomit: kdo úmyslně způsobí nebo zvýší nebezpečí zavlečení nebo rozšíření nakažlivé nemoci u lidí, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta,“ vzal si na paškál hradní mluvčí také cestovatele.

Sobci, kteří odjíždí do Itálie na lyžovačku nebo ignorují po návratu karanténu, by si měli uvědomit:

Kdo úmyslně způsobí nebo zvýší nebezpečí zavlečení nebo rozšíření nakažlivé nemoci u lidí, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.https://t.co/zJsje88p5e

— Jiří Ovčáček (@PREZIDENTmluvci) March 7, 2020

Česko má aktuálně 31 případů nakažených osob.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…