Koronavirus teprve udeří. Ve střední Evropě ho neberou vážně, píše prestižní časopis

16.07.2020 11:10

Ve střední Evropě se zdá, že je pandemie koronaviru v rámci možností pod kontrolou, jenže v jiných částech světa tomu tak není. V USA přibývají desítky tisíc nakažených lidí denně, v Jižní Americe s virem také bojují a v Asii se možná objevuje další koronavirová vlna. Skutečnost, že ve světě potkala nemoc covid-19 už 13 milionů lidí, naznačuje, že čínský virus pravděpodobně neřekl poslední slovo. V tomto duchu se vyjadřuje i prestižní časopis Lancet.

Koronavirus teprve udeří. Ve střední Evropě ho neberou vážně, píše prestižní časopis
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odebraný vzorek na test Covid-19, ilustrační foto
reklama

Prestižní lékařský časopis Lancet varuje, že nejhorší koronavirové řádění svět možná teprve česká. Českým čtenářům přinesl informace z prestižního časopisu Deník N. Koronavirem už se nakazilo na 134 milionů lidí a téměř 600 tisíc nemocných opustilo tento svět.

Magazín upozorňuje, že od 25. června jsme každý den zaznamenali minimálně 160 tisíc nových případů nákazy. V neděli padl rekord, když Světová zdravotnická organizace (WHO) oznámila, že na celém světě přibylo přes 230 tisíc nových případů. Dosavadní rekord – 228 tisíc infikovaných – platil pouze dva dny,“ uvedl varovně Deník N.

Čísla rostou v USA, v Jižní Americe, ale také v Rusku, na Blízkém východě a v Indii. Jen v americkém státě Florida bylo v jeden den zachyceno více než 15 tisíc nakažených. Vzhledem k tomu, jak dosud americký prezident Donald Trump k pademii koronaviru přistupoval, nelze vyloučit, že čísla dál porostou. Mohou růst také v Brazílii, v Saúdské Arábii, v Íránu a i jinde ve světě. Kupříkladu Izrael zažívá už druhou vlnu koronaviru.

„Ve střední Evropě je podle epidemiologů problém, že lidé už nemoc neberou vážně, protože se s ní prakticky nesetkali,“ upozornil také server.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Pavel udeřil na Sputnik. Má jasno. Jenže pak přišli jiní a ukázali realitu v EU. Nehezké

19:35 Generál Pavel udeřil na Sputnik. Má jasno. Jenže pak přišli jiní a ukázali realitu v EU. Nehezké

Vakcína, ropa či investice jsou komodity, které jsou používány jako nástroje vlivu a moci. Kdo říká,…