Koudelka, který prý sepsal amnestii, maže své blogy

11.05.2013 9:39

Jeden z údajných otců lednové amnestie Zdeněk Koudelka ze svého blogu smazal všechny příspěvky, které se k ní vztahovaly. Přitom o amnestii od druhého dne od jejího vyhlášení postupně zveřejnil několik článků. Prezident Václav Klaus podle něj tímto krokem jen reagoval na přeplněnost českých věznic.

Koudelka, který prý sepsal amnestii,  maže své blogy
Foto: repro YouTube.com
Popisek: doc. JUDr. Zdeněk Koudelka, Ph.D.
reklama

"Stát musí tomuto stavu předejít ukládáním trestů domácího vězení či jiných alternativních trestů za bagatelní přečiny. Není-li tomu zatím tak, je amnestie řešením, jak se vyvarovat nepokojů v přeplněných věznicích. Druhým řešením je stavba nových věznic," připomíná MF Dnes část Koudelkova textu z 2. ledna. Nyní už příspěvek na blogu nevisí. Ani další dva, které právník napsal v následujících dnech. Koudelka ovšem na dotazy, proč své příspěvky stáhnul, nereagoval.

Jde o důkaz

Jak psaly ParlamentníListy.cz již v pátek, na to, že Koudelka příspěvky týkající se amnestie ze svého blogu smazal, upozornil na sociální síti Facebook právník Pavel Hasenkopf, který také Koudelku označuje za jednoho z tvůrců tohoto textu. Jak Hasenkopf píše, právě první ze smazaných článků je důkazem, že Koudelka se na psaní amnestie podílel.

"Má čísla, která v tu dobu ještě nikdo jiný neznal. Obsahuje pasáže, které jsou takřka doslova shodné s pasážemi z materiálu 'otázky k rozhodnutí', který byl jakousi 'důvodovou zprávou' a součástí návrhu amnestie, o kterém se já domnívám, že vznikl na ministerstvu spravedlnosti nebo v jeho blízkém okolí," napsal Hasenkopf.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebezpečný útok! Halík vypustil text, kterým vyděsil Petra Žantovského. Jde o ČT a také Milion chvilek

8:13 Nebezpečný útok! Halík vypustil text, kterým vyděsil Petra Žantovského. Jde o ČT a také Milion chvilek

TÝDEN V MÉDIÍCH Kde bere člověk, který se nazývá teologem, odbornou kompetenci k tomu posuzovat komp…