Krádeže, znásilnění, vloupání a násilnosti. Petr Bystroň jasně o situaci v Německu a také o volbách v Rakousku: V 94 ze 117 okrsků...

09.06.2016 7:50 | Zprávy

ROZHOVOR O výrocích Václava Klause a Miloše Zemana ohledně uprchlické krize i o největších momentálních problémech kolem migrantů v Německu promluvil bavorský zemský předseda strany Alternativa pro Německo Petr Bystroň. Řekl také svůj názor na to, jaké následky by mělo případné vystoupení Velké Británie z Evropské unie. „Eurohujeři se snaží lidi zastrašit. Pokud by Británie vystoupila, nemělo by to zdaleka žádné dramatické následky,“ míní Petr Bystroň.

Krádeže, znásilnění, vloupání a násilnosti. Petr Bystroň jasně o situaci v Německu a také o volbách v Rakousku: V 94 ze 117 okrsků...
Foto: Archiv PB
Popisek: Petr Bystroň, předseda bavorské zemské organizace Alternativy pro Německo

Co říkáte na vyjádření Václava Klause v Berlíně, že migrační krizi nezpůsobili migranti, ale evropští politici?

To je samozřejmě pravda – evropští a hlavně němečtí politici dali migrantům jasnou pobídku k pochodu několik tisíc kilometrů. Nebýt této pobídky, dodnes by se pohybovali ve svém původním regionu a jejími nepopiratelnými problémy by se musely zabývat nadnárodní organizace, v jejichž kompetenci to ostatně je, a ne my.

A jak vidíte postoj českého prezidenta Zemana a ostatních českých politiků k migrační krizi?

Prezident Zeman zastává v migrační krizi velmi realistické postoje, které bohužel v dnešní době vyžadují velkou porci odvahy. Sklízí za to i zde v Německu obdiv a vděk mnoha lidí.

Odmítat v Německu azyl migrantům by zřejmě mohlo mít strašlivé následky. Co říkáte na to, že migrantům, kterým byl azyl odmítnut, stačí, aby udělali třeba i zločin a po odpykání trestu si mohou znovu zažádat o azyl?

Chyba je v tom, že azylová procedura trvá několik měsíců. Čekání na rozhodnutí by mělo být zkráceno na několik dní a žádosti by se měly podávat na německých zastupitelstvích v cizině.

Jaké jsou z vaší zkušenosti největší aktuální problémy kolem migrantů v Německu?

Největší problém i do budoucna je sociální příkoří, které pociťují velké části obyvatelstva, které dlouhá léta muselo poslouchat výmluvy politiků, že na zvýšení důchodů, podporu rodin nebo i výstavbu potřebné infrastruktury ‚nejsou peníze‘. Ale stejní politici teď hlásají, že ‚peněz je dost‘, a uvolňují desítky miliard eur na migranty.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: David Hora

dezinformace

Co přesně je podle vás dezinformace? Nemyslíte, že by si to měl každý vyhodnotit sám? Myslíte, že pravda se pozná vždy na první pohled? Vždyť spousta věcí se prokáže až časem. To bylo třeba povyku, když byl někdo proti očkování proti covidu, protože lidi stejně neochrání a ejhle, za čas se ukázalo, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zničíme vám život. Tohle vám provedeme.“ Medveděv odplácí České republice

12:26 „Zničíme vám život. Tohle vám provedeme.“ Medveděv odplácí České republice

USA a jejich zkurvení spojenci – nám vyhlásili válku bez pravidel. Alespoň to tvrdí Dmitrij Medveděv…