Krádeže, znásilnění, vloupání a násilnosti. Petr Bystroň jasně o situaci v Německu a také o volbách v Rakousku: V 94 ze 117 okrsků...

9. 6. 2016 7:50

ROZHOVOR O výrocích Václava Klause a Miloše Zemana ohledně uprchlické krize i o největších momentálních problémech kolem migrantů v Německu promluvil bavorský zemský předseda strany Alternativa pro Německo Petr Bystroň. Řekl také svůj názor na to, jaké následky by mělo případné vystoupení Velké Británie z Evropské unie. „Eurohujeři se snaží lidi zastrašit. Pokud by Británie vystoupila, nemělo by to zdaleka žádné dramatické následky,“ míní Petr Bystroň.

Krádeže, znásilnění, vloupání a násilnosti. Petr Bystroň jasně o situaci v Německu a také o volbách v Rakousku: V 94 ze 117 okrsků...
Foto: Archiv PB
Popisek: Petr Bystroň, předseda bavorské zemské organizace Alternativy pro Německo

Co říkáte na vyjádření Václava Klause v Berlíně, že migrační krizi nezpůsobili migranti, ale evropští politici?

To je samozřejmě pravda – evropští a hlavně němečtí politici dali migrantům jasnou pobídku k pochodu několik tisíc kilometrů. Nebýt této pobídky, dodnes by se pohybovali ve svém původním regionu a jejími nepopiratelnými problémy by se musely zabývat nadnárodní organizace, v jejichž kompetenci to ostatně je, a ne my.

A jak vidíte postoj českého prezidenta Zemana a ostatních českých politiků k migrační krizi?

Prezident Zeman zastává v migrační krizi velmi realistické postoje, které bohužel v dnešní době vyžadují velkou porci odvahy. Sklízí za to i zde v Německu obdiv a vděk mnoha lidí.

Odmítat v Německu azyl migrantům by zřejmě mohlo mít strašlivé následky. Co říkáte na to, že migrantům, kterým byl azyl odmítnut, stačí, aby udělali třeba i zločin a po odpykání trestu si mohou znovu zažádat o azyl?

Chyba je v tom, že azylová procedura trvá několik měsíců. Čekání na rozhodnutí by mělo být zkráceno na několik dní a žádosti by se měly podávat na německých zastupitelstvích v cizině.

Jaké jsou z vaší zkušenosti největší aktuální problémy kolem migrantů v Německu?

Největší problém i do budoucna je sociální příkoří, které pociťují velké části obyvatelstva, které dlouhá léta muselo poslouchat výmluvy politiků, že na zvýšení důchodů, podporu rodin nebo i výstavbu potřebné infrastruktury ‚nejsou peníze‘. Ale stejní politici teď hlásají, že ‚peněz je dost‘, a uvolňují desítky miliard eur na migranty.

Anketa

Myslíte si, že teroristé úspěšně využíjí mistrovství Evropy ve fotbale k úderu?

hlasovalo: 2916 lidí

A co kriminalita? V souvislosti s tím, co říkáte právě na případ muže z Keni, který ve Vídni umlátil železnou tyčí ženu?

Jednotlivé případy nemají velkou výpovědní hodnotu. Fakt je, že u určitých druhů kriminality jako krádeže, znásilnění, vloupání a násilnosti mají cizinci nadproporcionálně vysoký podíl.

Co říkáte na výsledky prezidentských voleb v Rakousku. Rakouští Svobodní je chtějí napadnout. Mají podle vás důvod a hlavně, myslíte, že mají šanci?

HC Strache výsledek voleb dnes napadl. Na tiskové konferenci uvedl, že v 94 ze 117 volebních okrsků byly hlášeny nesrovnalosti. Problémy jsou hlavně u volebních lístků zasílaných poštou. Týká se to 570 000 volebních lístků. Takže jistá skepse je, zdá se, namístě.

Právě tyto volby hodně ovlivnil pohled na uprchlickou krizi a problémy kolem migrantů. Jak to ovlivňuje politickou situaci v současnosti v Německu?

V establishmentu vládne panika. Vládnoucí strany jsou ještě agresivnější ve svém boji o setrvání u moci.

Rakousko před časem schválilo nový krizový zákon, podle kterého může kvůli uprchlíkům vyhlásit stav nouze z důvodu ohrožení vnitřní bezpečnosti a pořádku a nevpustit do země žádné azylanty. Co na tento krok říkáte?

Rozumné opatření. Teď je důležité, aby se také v případě potřeby aplikovalo. V Německu není problém s tím, že by zde nebyla dostatečná legislativa, ale s tím, že ji současná vláda buď nevyužívá, nebo dokonce porušuje.

Jak vidíte možné vystoupení Velké Británie z EU? Co by to podle vás pro celou EU znamenalo? Cameron se vyjádřil, že by to ohrozilo mír v Evropě. Myslíte si to také?

Nevím, jak by to ten mír mělo ohrozit. Myslíte, že by pak Francie vypověděla UK válku? To pochybuji. Eurohujeři se prostě jen snaží lidi zastrašit a používají při tom i takto scestné výmysly. Pokud by Británie vystoupila, nemělo by to zdaleka žádné dramatické následky. Dá se vycházet z toho, že její status by se podobal tomu, jaký má dnes třeba Norsko.

Německo chce zařadit Rusko mezi hlavní hrozby, co na to říkáte? Souhlasíte, a pokud ano, v čem konkrétně vidíte tak strašnou hrozbu v Rusku?

To je bohužel velká chyba. Stabilitu na Evropském kontinentu nedosáhneme konfrontací vůči Rusku, ale naopak spoluprací s ním.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: David Hora

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

20:55 Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

V rámci své šesté návštěvy Olomouckého kraje zavítal v úterý pozdě odpoledne prezident České republi…