Krádeže, znásilnění, vloupání a násilnosti. Petr Bystroň jasně o situaci v Německu a také o volbách v Rakousku: V 94 ze 117 okrsků...

09.06.2016 7:50 | Zprávy

ROZHOVOR O výrocích Václava Klause a Miloše Zemana ohledně uprchlické krize i o největších momentálních problémech kolem migrantů v Německu promluvil bavorský zemský předseda strany Alternativa pro Německo Petr Bystroň. Řekl také svůj názor na to, jaké následky by mělo případné vystoupení Velké Británie z Evropské unie. „Eurohujeři se snaží lidi zastrašit. Pokud by Británie vystoupila, nemělo by to zdaleka žádné dramatické následky,“ míní Petr Bystroň.

Krádeže, znásilnění, vloupání a násilnosti. Petr Bystroň jasně o situaci v Německu a také o volbách v Rakousku: V 94 ze 117 okrsků...
Foto: Archiv PB
Popisek: Petr Bystroň, předseda bavorské zemské organizace Alternativy pro Německo

Co říkáte na vyjádření Václava Klause v Berlíně, že migrační krizi nezpůsobili migranti, ale evropští politici?

To je samozřejmě pravda – evropští a hlavně němečtí politici dali migrantům jasnou pobídku k pochodu několik tisíc kilometrů. Nebýt této pobídky, dodnes by se pohybovali ve svém původním regionu a jejími nepopiratelnými problémy by se musely zabývat nadnárodní organizace, v jejichž kompetenci to ostatně je, a ne my.

A jak vidíte postoj českého prezidenta Zemana a ostatních českých politiků k migrační krizi?

Prezident Zeman zastává v migrační krizi velmi realistické postoje, které bohužel v dnešní době vyžadují velkou porci odvahy. Sklízí za to i zde v Německu obdiv a vděk mnoha lidí.

Odmítat v Německu azyl migrantům by zřejmě mohlo mít strašlivé následky. Co říkáte na to, že migrantům, kterým byl azyl odmítnut, stačí, aby udělali třeba i zločin a po odpykání trestu si mohou znovu zažádat o azyl?

Chyba je v tom, že azylová procedura trvá několik měsíců. Čekání na rozhodnutí by mělo být zkráceno na několik dní a žádosti by se měly podávat na německých zastupitelstvích v cizině.

Jaké jsou z vaší zkušenosti největší aktuální problémy kolem migrantů v Německu?

Největší problém i do budoucna je sociální příkoří, které pociťují velké části obyvatelstva, které dlouhá léta muselo poslouchat výmluvy politiků, že na zvýšení důchodů, podporu rodin nebo i výstavbu potřebné infrastruktury ‚nejsou peníze‘. Ale stejní politici teď hlásají, že ‚peněz je dost‘, a uvolňují desítky miliard eur na migranty.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: David Hora

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

17:40 Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová s českou nominací ministra průmyslu a obcho…