Krajským lídrem KSČM bude v Moravskoslezském kraji opět Babka

17.03.2012 17:55

Lídrem KSČM v podzimních volbách do moravskoslezského krajského zastupitelstva bude současný krajský radní Josef Babka. Rozhodli o tom dnes účastníci krajské konference strany v Ostravě. Nominovali plný počet kandidátů, stanovili program strany pro příští volební období a také nominovali zástupce, kteří se na podzim budou v kraji ucházet o tři křesla v Senátu.

Krajským lídrem KSČM bude v Moravskoslezském kraji opět Babka
Foto: kscm.cz
Popisek: Logo KSČM

Účastníci zvolili Babku lídrem jednomyslně. Babka je místopředsedou krajské rady KSČM a také zastupitelem Ostravy. Krajskou komunistickou kandidátku vede od prvních voleb do krajů, a pokud uspěje, zasedne v zastupitelstvu už počtvrté.

Úspěšná koaliční spolupráce

Na kandidátní listině KSČM je čtvrtina žen. Průměrný věk kandidátů je 47 let, 54 procent z nich má vysokoškolské vzdělání, 15 kandidátů je bezpartijních. "Z prvních 15 lidí, kteří byli nominováni na kandidátní listinu, je devět nových. Čili dochází k určité obměně té části, která předpokládáme, že bude volitelná," řekl Babka.

V krajských volbách v roce 2008 skončili komunisté třetí, získali 15,9 procenta hlasů a obsadili v zastupitelstvu 11 křesel. Ve vedení kraje jsou v koalici se sociálními demokraty. "Na konferenci jsme konstatovali, že jsme prokázali úspěšnost koaliční spolupráce na úrovni kraje," řekl Babka.

Komunisté mají jasno i o kandidátech do Senátu. V Opavě bude kandidovat nynější poslanec Miroslav Opálka a v Karviné rovněž poslankyně Milada Halíková. V případě zvolení by poslanci opustili svá místa ve sněmovně. V ostravském obvodu bude kandidovat městský zastupitel Leo Luzar.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Důchodci jsou vysmátí!“ nadával občan ministryni Schillerové. Ta si ho podala

18:28 „Důchodci jsou vysmátí!“ nadával občan ministryni Schillerové. Ta si ho podala

Z PROFILŮ Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) odpovídala čtenářům serveru ParlamentníListy…