Křeček v ČT: Zaučovat nepotřebuju. Jsem zkušený právník

5. 4. 2013 23:12

Zvolení sociálního demokrata Stanislava Křečka na post zástupce ombudsmana vyvolává emoce. Ombudsmanu Varvařovskému se nelíbí, že jeho zástupce vzešel z politického handlu. Navíc prý na rozdíl od svého protikandidáta nemá dostatečnou praxi. To ale ve večerních Událostech, komentářích Křeček rezolutně odmítl.

Křeček v ČT: Zaučovat nepotřebuju. Jsem zkušený právník
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stanislav Křeček
reklama

Křeček přiznal, že s Varvařovským od svého zvolení ještě nemluvil. Prý mu volal, ale nebyl s ním spojen. V Událostech, komentářích upozornil, že nemá právo si svého zástupce vybírat. „Odkdy si státní úředník vybírá, s kým má spolupracovat?“ Takovou pravomoc má například ombudsman maďarský. Nic mu podle Křečka nebránilo, aby takový návrh podal. To však za celou dobu neučinil.

Předlistopadové stranictví se nevrací

„My jsme na stejné úrovni. Musí spolupracovat s tím, kdo mu tam byl zvolen,“ prohlásil. Na dohodě politických stran ohledně jeho osoby nevidí nic špatného. Návrat předlistopadového stranictví v tom nespatřuje. Takové obavy totiž pro ČT vyjádřil právě Varvařovský. „Co je špatného na dohodě politických stran? Byla to tajná volba, já jsem prošel rozdílem jednoho hlasu.“

Odmítl také námitky, že pro funkci nemá dostatečnou praxi. „Já nepotřebuju zaučovat, já tu práci dobře znám. Já jsem zkušený právník,“ dodal na svou obhajobu. Jeho nadřízený před volbou vyjádřil podporu druhému z kandidátů Filipu Dienstbierovi. O něm Křeček prohlásil, že není téměř znám. „Jestliže někdo není znám, tak se k té veřejné funkci nedostane,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: lze
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…