Křesťanský duchovní pokládá zásadní otázku: Kdo chrání Islámský stát?

12.06.2017 20:27

Arcibiskup Jean-Benjamin Sleiman, latinský metropolita irácké metropole Bagdádu, posílá světu varovný vzkaz. Islámský stát ohrožuje celý svět a svou práci zatím bohužel odvádí velmi dobře. Sleiman má za to, že islamisty je třeba zničit, ale to samo o sobě nestačí. Je také třeba se ptát, kdo a proč stvořil Islámský stát.

Křesťanský duchovní pokládá zásadní otázku: Kdo chrání Islámský stát?
Foto: Youtube.com
Popisek: Vlajka Islámského státu

Server RadioVaticana.cz přináší vyjádření iráckého katolického duchovního Jeana-Benjamina Sleimana, který je toho názoru, že je třeba Islámský stát porazit, ale to samo o sobě nestačí. Svět by si prý měl položit otázku, kdo celá léta podporoval teroristy, a tím fakticky umožnil vznik Islámského státu. Tito teroristé totiž ohrožují celý svět, takže je v zájmu celého lidstva zjistit více o Islámském státu.

„Daesh je jedním z problémů, ale není to hlavní problém. Hlavním problémem jsou ti, kdo Daesh vyprojektovali a vytvořili. Ti jsou velmi inteligentní, mají široké konexe v muslimském světě a velmi dobře znají islám a společnosti v muslimských zemích. V tom je jádro věci. Daesh dělá svoji práci, ale musíme se ptát, kdo jím manipuluje, kdo ho řídí, kdo ho financuje, a dokonce zajišťuje jistou ochranu. Tyto otázky je potřeba si klást,“ říká katolický duchovní působící v Iráku.

Celý článek naleznete zde.

Irák je prý dnes velmi nestabilní zemí, kde si lidé vzájemně příliš nedůvěřují. A nedůvěřují ani státu. Ten je podle nich slabý a nedokáže pořádně ochránit vlastní občany.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

My se k paktu o migraci nepřipojili, ale země okolo nás ano. Když do nich budou proudit desítky tisíc migrantů... Komentátorka řekla na kamery něco pro Čechy velmi mrazivého

17:04 My se k paktu o migraci nepřipojili, ale země okolo nás ano. Když do nich budou proudit desítky tisíc migrantů... Komentátorka řekla na kamery něco pro Čechy velmi mrazivého

Do svého pořadu Podtrženo sečteno na XTV si Luboš Xaver Veselý pozval znovu komentátorku Karolinu St…