Křesťanský duchovní pokládá zásadní otázku: Kdo chrání Islámský stát?

12.06.2017 20:27

Arcibiskup Jean-Benjamin Sleiman, latinský metropolita irácké metropole Bagdádu, posílá světu varovný vzkaz. Islámský stát ohrožuje celý svět a svou práci zatím bohužel odvádí velmi dobře. Sleiman má za to, že islamisty je třeba zničit, ale to samo o sobě nestačí. Je také třeba se ptát, kdo a proč stvořil Islámský stát.

Křesťanský duchovní pokládá zásadní otázku: Kdo chrání Islámský stát?
Foto: Youtube.com
Popisek: Vlajka Islámského státu

Server RadioVaticana.cz přináší vyjádření iráckého katolického duchovního Jeana-Benjamina Sleimana, který je toho názoru, že je třeba Islámský stát porazit, ale to samo o sobě nestačí. Svět by si prý měl položit otázku, kdo celá léta podporoval teroristy, a tím fakticky umožnil vznik Islámského státu. Tito teroristé totiž ohrožují celý svět, takže je v zájmu celého lidstva zjistit více o Islámském státu.

„Daesh je jedním z problémů, ale není to hlavní problém. Hlavním problémem jsou ti, kdo Daesh vyprojektovali a vytvořili. Ti jsou velmi inteligentní, mají široké konexe v muslimském světě a velmi dobře znají islám a společnosti v muslimských zemích. V tom je jádro věci. Daesh dělá svoji práci, ale musíme se ptát, kdo jím manipuluje, kdo ho řídí, kdo ho financuje, a dokonce zajišťuje jistou ochranu. Tyto otázky je potřeba si klást,“ říká katolický duchovní působící v Iráku.

Celý článek naleznete zde.

Irák je prý dnes velmi nestabilní zemí, kde si lidé vzájemně příliš nedůvěřují. A nedůvěřují ani státu. Ten je podle nich slabý a nedokáže pořádně ochránit vlastní občany.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schwarzenberg: Přijměme sirotky. A pomožme i dětem v Sýrii

18:52 Schwarzenberg: Přijměme sirotky. A pomožme i dětem v Sýrii

Syrské sirotky přijmout, a to ihned. A přestat se navzájem „kacéřovat“, tedy veřejně kárat za přístu…