Křik, šikana a zesměšňování. Noviny píší, jak se prý chová v úřadě ministr Chládek

14.05.2014 8:18

Z Ministerstva školství utíkají lidé, a to prý kvůli nesnesitelnému jednání nového šéfa rezortu Marcela Chládka (ČSSD), které prý nemá daleko k šikaně. Píše o tom dnešní MF Dnes. Ministra školství prý dokážou rozzuřit takové maličkosti, jako jsou špatně položené dokumenty na stole nebo nedostatečně rychlý příchod na zavolanou. Chládek se hájí tím, že lidé, kteří ministerstvo opustili, jen nezvládli svou práci.

Křik, šikana a zesměšňování. Noviny píší, jak se prý chová v úřadě ministr Chládek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek a premiér Bohuslav Sobotka

„Odešlo patnáct lidí z tisíce. Nikdo vám neřekne, že neuspěl, protože to nezvládl. Vymyslí jiný důvod,“ uvedl ministr Chládek na svou obranu. Z Ministerstva školství kvůli osobě nového ministra odešla například  bývalá asistentka Aneta Lačelová: „Byla to opravdu příliš stresující práce. Pan ministr má velmi specifický styl vedení lidí,“ vysvětlila Lačelová, která od ministra odešla už po měsíci. Její vyjádření ale bylo ještě velmi diplomatické. Jiní bývalí Chládkovi spolupracovníci si už takové servítky nebrali. „Stávalo se, že zesměšňoval zaměstnance před jinými. To on dělal rád, před obecenstvem,“ řekl listu bývalý řidič ministra Miroslav Kareta, který zároveň sdělil, že na něj ministr často křičel.

Deník cituje i zaměstnance rezortu školství, který nechtěl zveřejnit své jméno. Podle něj Chládek vytváří neustálý psychický tlak na své okolí. „Nezajímá ho, že má někdo zrovna práci, prostě musí přijít okamžitě. Je pro něj velmi důležité, jak bude vypadat na veřejnosti, ale uvnitř úřadu se chová naprosto odlišně,“ uvedl s tím, že ministr školství je schopný svým podřízeným vynadat za naprosté hlouposti.

Jiný zaměstnanec si zase posteskl, že Chládek jednou zadal podřízeným nějaký úkol. A když jej splnili, stěžoval si, proč tu práci vlastně dělají, přičemž diskuze nebyla možná.

Bývalí zaměstnanci také vzpomínají na dlouhé přednášky v kanceláři ministra. „Chládek jim prý ze svého křesla s doutníkem v ruce vytýkal třeba i křivě napsaný papír,“ napsal deník.

Z Chládkova týmu tak podle listu už zmizela ředitelka PR, asistentka, řidič, pracovnice z protokolu, která ministra doprovázela na různé akce, i dlouholetí odborní pracovníci.

reklama

autor: vam

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

Co nebo koho považujete za největší hrozbu pro ČR?

Dobrý den, pokud mám správné informace, tak ANO nepodpořilo usnesení, že je pro nás největší bezpečnostní hrozbou Rusko. Zajímalo by mě proč? Jestli si to nemyslíte, co je podle vás pro nás tou největší bezpečnostní hrozbou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Írán spustil dronový útok na Izrael. Netanjahu promluvil k národu. Napětí houstne

23:30 Írán spustil dronový útok na Izrael. Netanjahu promluvil k národu. Napětí houstne

Zdá se, že ve světě se otevírá nová válečná fronta. Mezi Izraelem a Íránem. Premiér židovského státu…