Krnáčová: Řídit stát jako firmu? Hovadina! Babiš lže

21.01.2020 12:55

Bývalá pražská primátorka za hnutí ANO Adriana Krnáčová se nechala slyšet, že by do hnutí již nevstoupila. Zároveň také uvedla, že s šéfem hnutí a premiérem Andrejem Babišem (ANO) se odmítá bavit. Řekla to v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Krnáčová: Řídit stát jako firmu? Hovadina! Babiš lže
Foto: Hans Štembera
Popisek: Adriana Krnáčová

Krnáčová se nyní nechala dokonce slyšet, že řídit stát jako firmu, což prosazuje Andrej Babiš, je ta největší hovadina, kterou kdy slyšela. Píše dokonce knihu s názvem Hybris, která má nabídnout pohled do zkorumpovaného prostředí pražské politiky, možná i do zákulisí babišovců. „Příběh samotný je fikce,“ sdělila Krnáčová s tím, že je to celé ale inspirováno skutečnými událostmi. 

S Andrejem Babišem, který ji tak trochu hodil přes palubu, dnes podle svých slov nevychází nijak. „Odmítám s ním komunikovat,“ uvedla. „Nechci mluvit konkrétně, ale lídr, který nestojí za svými lidmi, není lídr. Stejně tak není lídrem ten, který prokazatelně lže a který místo toho, aby šel příkladem, je spíše protikladem toho příkladu,“ dodala.
 
Když se ohlédla za svým vstupem do politiky v roce 2014, bylo podle ní hnutí ANO jiné. „Upínala se k němu nějaká naděje na změnu a já jsem byla ráda, že ta změna přichází. Protiví se mi jakýkoliv způsob podvodu nebo ‚šméčka‘, jinak bych asi nemohla sedm let vést organizaci, jako je Transparency International. Jenže postupem času člověk zjišťoval, že je to jiné, než očekával. Odpověď na vaši otázku je: Ano, teď se mi to zdá jako idiotský nápad. Tehdy to byla úplně jiná partaj. Kdybych se ale teď měla rozhodovat, jestli vstoupit, už bych to neudělala,“ dodala s tím, že nyní se cítí jako opozice uvnitř strany. 

V rozhovoru se vrátila i ke svému primátorskému postu. „Bavily mě projekty, které člověk mohl posouvat dopředu, jako třeba pražské náplavky, Šlechtovu restauraci či Lítačku – takovéhle věci, užitečné věci. Na druhé straně ale bylo vědomí toho, co vlastně kolegové dělají a kolik to to město stojí. Ta jejich hloupost a nedovzdělanost,“ dodala.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do Prahy ne, půjde vám tam o život! Kamarův právník zase v akci proti Čechům. Tvrdík reaguje

22:35 Do Prahy ne, půjde vám tam o život! Kamarův právník zase v akci proti Čechům. Tvrdík reaguje

„Nejezděte do Prahy, je to tam nebezpečné, půjde o život! Nemá cenu riskovat,“ varuje před cestami d…