Krnáčová bude jednat s nepřítelem taxikářů. Chce, aby Uber legalizoval svou činnost

1. 6. 2016 17:27

Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) vyzvala firmu Uber, aby svou činnost zlegalizovala a aby službu Uber pop nahradila službou Uber taxi. Teprve poté bude město ochotno s Uber vyjednávat o možné spolupráci. Vyplývá to z dopisu primátorky firmě Uber, dopis má ČTK k dispozici. Firma nabídla letos v únoru Praze pomoc při řešení problémů spojených s taxislužbou.

Krnáčová bude jednat s nepřítelem taxikářů. Chce, aby Uber legalizoval svou činnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátorka Prahy Adriana Krnáčová s Lítačkou

Krnáčová v dopise po firmě požaduje například vysvětlení její cenové politiky. "Zároveň bych vás ráda vyzvala k diskuzi, která by měla vést k tomu, že společnost Uber přistoupí ke stejnému kroku jako v sousedním Německu a službu Uber pop nahradí legální službou Uber taxi. Stále totiž doufám, že nám jde o stejnou věc: férovou soutěž taxislužeb, která nebude kazit jméno Praze," napsala.

Uberu pak vytkla, že při poskytování služeb využívá řidiče pracující rovněž pro běžné taxislužby. Tím podle ní již nejde o tzv. sdílenou ekonomiku, ale obvyklý smluvní pracovní poměr. "Vědí vaši řidiči, že se spoluprací s vaší firmou stávají de facto taxikáři a že na ně vaše firma přenáší zodpovědnost za případné porušování zákona?" napsala také.

Firma letos v únoru zaslala magistrátu dopis, ve kterém nabídla pomoc při řešení problémů s nepoctivými taxikáři. Hlavní město má problémy s některými nepoctivými taxikáři již roky, potíže se jí dosud nepodařilo vyřešit. V metropoli je 2000 aktivních provozovatelů taxislužeb, přes 4600 evidovaných vozidel a téměř 5500 řidičů.

Uber funguje ve více než 380 městech 66 zemí světa včetně Prahy. Aplikace je volně ke stažení na jakýkoli chytrý mobilní telefon. Zákazníci se z ní dozví jméno řidiče, naleznou jeho fotografii, detaily o vozidle, jeho registrační značku a rovněž se dozví, kde momentálně stojí. V Praze si aplikaci stáhlo přes 60.000 osob a více než 1000 řidičů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Ruský agente, rozkryj se! Český herec si udělal „p*del“ z BIS. A co se mu nestalo...

14:23 VIDEO Ruský agente, rozkryj se! Český herec si udělal „p*del“ z BIS. A co se mu nestalo...

BIS nedávno ve Sněmovně oznámila, že rozbila a rozkryla síť ruských agentů FSB. Plukovník Koudelka o…