Krnáčová vyrazí v čele průvodu sexuálních menšin. Nejsem tak zbabělá jako mí předchůdci, vzkázala a toto za to schytala

08.08.2015 9:44

Primátorka Adriana Krnáčová veřejně deklarovala, že hodlá vyrazit v čele tradičního pražského průvodu hrdosti sexuálních menšin Prague Pride. Své rozhodnutí navíc doplnila uštěpačným komentářem, že nikdo z jejích předchůdců si na toto gesto netroufl, jenže ona není zbabělá. Komentátor Ondřej Neff to ale vidí trochu jinak.

Krnáčová vyrazí v čele průvodu sexuálních menšin. Nejsem tak zbabělá jako mí předchůdci, vzkázala a toto za to schytala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pochod hrdosti homosexuálů Prague Pride 2014
reklama

„Na rozdíl od nich nejsem zbabělá,“ poznamenala primátorka na adresu Tomáše Hudečka a Bohuslava Svobody, svých dvou předchůdců, kteří se samotného průvodu nikdy nezúčastnili. Její odhodlání zaujalo Ondřeje Neffa, který jí věnoval svůj tradiční úvodník webu Neviditelný pes.

„Paní Krnáčová se považuje za statečnou, protože se přilepí k akci těšící se masivní mediální podpoře a je v módě a je cool a in a rozhodně je politicky korektní,“ poznamenal k tomu. Není na tom podle něj nic statečného, naopak je paní Krnáčová dost trapně konformní.

Statečné prý dnes naopak je podpořit tradiční rodinu, která už se dnes prý pomalu stává podezřelou menšinou. „Statečný tudíž byl kardinál Dominik Duka, když nepovolil na církevní půdě dvě akce, které nemají s církví a jejím učením pranic společného. Však taky si kardinál Duka vysloužil veřejný výprask,“ dodal komentátor.

CELÝ KOMENTÁŘ ZDE

Ještě smutnější ale podle něj je, že primátorka si honí popularitu v maškarním průvodu, zatímco skutečné problémy hlavního města, byť zděděné po předchůdcích, očividně řešit nedokáže. „Praha stagnuje, její centrum se stalo odpuzujícím skanzenem a rezervací turistů bez autentického života, nemá vyřešenou dopravní infrastrukturu, dálniční okruh nejenže se nebuduje, ono se ani neví, kudy má vést, zato se staví linky metra, které nikam nevedou, a vyhrabe se tunel, který není v provozu a velmi pravděpodobně v dohlednu nebude,“ připomněl Ondřej Neff.

Získávat politické body tím, že bude řádně spravovat město, však prý primátorku Krnáčovou, zvolenou pod slogany o makání, očividně nenapadlo.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bára Basiková: „Chtěla jsem odejít do Jižní Afriky.“ Pořád lituje, že neodešla

15:00 Bára Basiková: „Chtěla jsem odejít do Jižní Afriky.“ Pořád lituje, že neodešla

Zpěvačka Bára Basiková se v rozhovoru pro Deník.cz, který poskytla na začátku dubna, rozhovořila mim…