Krnáčové se rozpadla koalice. Co dál, neví, mlčí. Svolává se krajské vedení ANO

10.11.2015 16:14

Jako obehraný kolovrátek vypadá princip fungování pražské primátorky Adriany Krnáčové. Co bude dál s děním na magistrátu, tak na to neexistuje odpověď. Místo toho hnutí v Praze, v čele s poslancem Fichtnerem, svolalo další regionální schůzi.

Krnáčové se rozpadla koalice. Co dál, neví, mlčí. Svolává se krajské vedení ANO
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátorka Adriana Krnáčová na Prague Pride 2015

Na naši redakci se obrátil jeden ze členů ČSSD na pražské radnici s dotazem, zdali nevíme, když už o tématu píšeme, co se bude dít. Samozřejmě to myslel v nadsázce. „Četl jsem, co pro Vás uvedl Michal Hašek, tak mě zajímalo, jestli taky něco řekla primátorka, co teď chce dělat," podotknul s úsměvem.

Poté, co ČSSD v úterý vypověděla koaliční smlouvu a de facto zavrhla další spolupráci s rozkmotřenou Trojkoalicí, nastalo hlasité ticho. „Výsledek našeho jednání K9 je, že máme rozvázané ruce a začínáme jednat se všemi, vyjma TOP 09 a ČSSD, tvoříme blok 26 hlasů," sdělil redakci předseda zastupitelského klubu ANO Michal Hašek. „Trojkoalice bude nadále pracovat na tom, aby pražské městské části nemusely příští rok existovat v rozpočtovém provizoriu," doplnili v prohlášení pro ParlamentníListy.cz zástupci Trojkoalice.

Slova Adriany Krnáčové, která je za dění na radnici zodpovědná, ovšem nedorazila. Primátorka do médií nerozeslala jediné slovo. „Je to tak vždy, budeme čekat x hodin, než se něco dozvíme," glosoval zástupce ODS. „Občanští demokraté vyzvali TOP 09, Nezávislé a Trojkoalici k jednání," doplnila předsedkyně klubu pražských zastupitelů ODS Alexandra Udženija.

Na pozadí magistrátního chaosu se v úterý večer sejde krajské předsednictvo ANO. To svolal poslanec hnutí a radní na Praze 8 Matěj Fichtner. Podle našich informací mají mnozí členové výhrady k dalšímu působení primátorky Krnáčové a budou chtít výsledky. Na její stranu se postavil jediný muž, ministr obrany Martin Stropnický, který chce být zvolen pražským předsedou. Překvapivá zpráva to není. Před časem totiž jeho syn na Facebooku uvedl: „Odchod nejzákulisnější postavy Radmily Kleslové postupně z celostátních firem, celostátního vedení ANO, poté minulý týden z městských firem a nyní i z městského vedení ANO je výsledek více než dvouměsíčního tlaku Lukáše Wagenknechta, pirátů a mého ve spolupráci s primátorkou.“

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak takhle to máte s tou EU. Miroslav Kalousek se prořekl, podle koho se řídí

15:20 Tak takhle to máte s tou EU. Miroslav Kalousek se prořekl, podle koho se řídí

Politické drama na Twitteru. Europoslanec Jan Zahradil se špičkoval s předsedou poslaneckého klubu T…