Kroutí se jako had, obořil se na Velebu uznávaný profesor

11.09.2016 10:58

Profesor Pavel Kindlmann z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy se zostra pustil do senátora Jana Veleby. Pro Blesk.cz konstatoval, že se Veleba kroutí jako had, když odmítá vyslovit omluvu za urážku akademiků, byť mu to nařídil soud. Veleba je přesvědčen, že se omlouvat nemusí. Argumentuje tím, že ho soudila příliš mladá soudkyně.

Kroutí se jako had, obořil se na Velebu uznávaný profesor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPO Jan Veleba a prezident Miloš Zeman
reklama

V roce 2014 senátor Jan Veleba napsal v článku, že granty na výzkum Šumavy jsou nadstandardně vysoké a akademikům, kteří tuto část naší vlasti zkoumají, slouží k tomu, aby získali „peníze, docentury a profesury“. Pavel Kindlmann se výzkumu Šumavy věnuje dlouhodobě a slovy senátora Veleby se cítil poškozen. Spolu s dalšími dvěma kolegy proto politika zažaloval. A soud nyní konstatoval, že se Veleba má omluvit. Veleba se proti verdiktu soudu odvolal a omluvit se odmítl.

„Jsem emotivní člověk, tak jsem napsal to, co jsem o tom cítil. Zelení vědci mě zažalovali, soud se táhl hrozně dlouho. V první instanci ve Žďáru nad Sázavou jsem prohrál, soudila mě velmi mladá soudkyně, a tak jsem se odvolal,“ hájil se senátor v debatě krajských lídrů na Vysočině.

Tato slova zvedla Kindlmanna ze židle. „Kroutí se jako had, říká, jak je emotivní člověk a jak byl před třemi lety na tři dny na Šumavě. No to ji asi hodně poznal,“ reagoval profesor. Velebovi navíc vytkl, že požádal o odročení odvolacího soudu, aby verdikt padl až po volbách. „Nevím, proč o to požádal, on se bude samozřejmě vymlouvat, že měl nějaké jednání, ale docela se usmívám nad tím, že to mělo být těsně před volbami a že soudruh Veleba požádal o odročení, aby to bylo po volbách.“

Senátor to však odmítá. Podle jeho názoru je nesmyslné myslet si, že se soud tak rychle vyřeší. Podle Veleby proběhne několik stání a teprve čas ukáže, jak celá kauza dopadne.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

11:05 „Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

Mikuláš Minář má problém. Včera prohlásil, že dodrží nařízení vlády a úterní demonstrace bude mít je…