Krvelačná verbež. Z krutosti muslimů se chce zvracet. Chtějí nás zničit. Projev Miloše Zemana opět vyvolal poprask a toto nám řekli kníže, Keller či Okamura

29.05.2017 16:22

ANKETA Prezident republiky Miloš Zeman v Lidicích v sobotu řekl, že teroristické útoky „jsou dílem naší zbabělosti, která je vydávána za multikulturní toleranci“, a připomněl appeasement Chamberlaina a Daladiera vůči Hitlerovi. Islámské radikály je podle něj třeba uvěznit či deportovat.

Krvelačná verbež. Z krutosti muslimů se chce zvracet. Chtějí nás zničit. Projev Miloše Zemana opět vyvolal poprask a toto nám řekli kníže, Keller či Okamura
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman oznámil svou opětovnou prezidentskou kandidaturu

„I my jsme dnes zbabělci, a vím, že přihlouplí novináři mě budou za tuto kritiku kritizovat. Jsme zbabělci proto, protože často otevíráme náruč islámským radikálům, často mluvíme o toleranci vůči nim, často mluvíme o přizpůsobení se jejich kultuře, byť je tato kultura neslučitelná s evropskou kulturou, která zde vznikala a vyrůstala po mnohá a mnohá staletí. Myslím si, že dnes bychom si měli uvědomit, že teroristické útoky v Evropě jsou právě dílem naší zbabělosti, která je vydávána za multikulturní toleranci,“ řekl Zeman.

„Před dvěma dny jsem se vrátil ze summitu NATO v Bruselu a na pracovní večeři, když všichni vyjadřovali kondolence britské premiérce, jsem říkal, já nechci na každém summitu NATO někomu kondolovat, protože se jednou může stát, že budete kondolovat mně. A aby k tomu nedošlo, potřebujeme dosáhnout toho, aby islámští radikálové, kteří jsou dnes viditelní na sociálních sítích, nebyli považováni za zbloudilé ovečky evropské civilizace, ale naopak za nepřátele této civilizace, a aby byli deportováni, případně uvrženi do vězení,“ pronesl též Zeman.

Anketa

Je Donald J. Trump pro Evropu nespolehlivý partner, jak naznačuje Merkelová?

hlasovalo: 4386 lidí

Jsou to hospodské žvásty

ParlamentníListy.cz se dotázaly politiků, co si o tom myslí. Velká část politiků s prezidentem alespoň částečně souhlasí. Někteří dodávají, že terorismus je jen vrcholem ledovce paralelní muslimské společnosti, která odmítá evropské hodnoty.

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš na dotaz neodpověděl.

„Věznit a deportovat je možné takové lidi, kteří byli soudem odsouzeni za trestný čin, který takový trest předpokládá. Trest odnětí svobody je u každého trestného činu včetně nelegálního vstupu na území. Trest vyhoštění také obsahuje řada trestných činů a je možné jej použít jako vedlejší trest,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz předseda KSČM a místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip.

„Rozhodně si nemyslím, že by se naše kultura měla přizpůsobovat islámské kultuře – ale nevidím v ČR mnoho lidí, kteří by tvrdili opak. A už vůbec nevidím otevřenou náruč vůči radikálům. Miloš Zeman prostě říká, co část jeho voličů chce slyšet, a je mu vcelku jedno, že bojuje proti názorům, které ani nejsou na stole,“ odpověděl redakci předseda STAN a místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík.

„Takto řečeno, při všech oprávněných výhradách vůči jakýmkoli radikálům, jsou to hospodské žvásty,“ míní čestný předseda TOP 09 a poslanec Karel Schwarzenberg.

„Pan prezident nikterak nevybočil ze svých názorů. Problémem je, že násilí vždy plodí násilí a pro teroristy je prostředkem strach veřejnosti. Souhlasím s názorem, že je třeba se poučit z historie a že islámský radikalismus je dnes největším bezpečnostním rizikem pro západní demokracii. Na straně druhé je třeba nejen zvýšit úsilí v boji proti Islámskému státu, ale je třeba působit na islámskou veřejnost pozitivně. Proto je důležitá aktivní diplomacie a zahraniční pomoc. Problémy se mají a musejí řešit tam, kde vznikly,“ domnívá se místopředseda poslaneckého klubu ČSSD Antonín Seďa.

Musíme si konečně připustit, že v Evropě žijí lidé, kteří se snaží zničit naši identitu a kulturu

„Ano, v historii najdeme celou řadu příkladů, které nám potvrzují, že zlu se v žádném případě nesmí ustupovat. Radikální islamisté berou naši toleranci jako výraz slabosti. Proto zatím dochází pouze k eskalaci násilí a další islamizaci Evropy. Musíme si konečně připustit, že v Evropě žijí lidé, kteří se snaží zničit naši identitu a kulturu. Naše strana na toto nebezpečí upozorňuje od samého začátku. Předložili jsme v Poslanecké sněmovně řadu jasných zákonů, které na toto nebezpečí reagují!“ uvedl předseda poslaneckého klubu Úsvitu Marek Černoch.


„Ta paralela sedí. Tím víc si ovšem zaslouží, aby byla dovedena až k jádru věci. Žádný appeasement totiž – ten ze 30. let a dnes jakbysmet – není cílem, ale jen vychcánkovskou habaďůrou. Nabobské ‚elity‘ tehdejší ‚sladké Francie a hrdého Albionu‘ jím maskovaly své nezkrotné choutky vymazat z mapy socialismus, který už nebyl jen stohem lejster. Samy však zároveň nechtěly přijít o renomé liberálních světlonošů, a tak tu špinavou práci chtěly nechat na nacistické chátře. Dnešní kulisy jsou jiné, podstata švindlu se však nezměnila. I teď se panstvu co chvíli někdo znelíbí – a pak prý ‚musí jít‘. Napřed Miloševič, pak Saddám, po něm Kaddáfí a teď zase Bašár Asad – a ještě před nimi osvícená parta, vládnoucí Afghánistánu už od 70. let.  A tak se vraždí a vraždí. Jednou rukama teroristů, co panstvo jenom štědře sponzoruje a diriguje na dálku. A jindy dokonce přímo leteckými i pozemními silami ‚euroamerické civilizace‘,“ říká místopředseda KSČM Josef Skála.

„Krédem tu není ráj lidských práv, ale chamtivý diktát – a brutální ‚čistky‘ ode všech, kdo se mu postaví na zadní. Ten samý nenažraný idiotismus nás tak znovu a znovu ‚usmiřuje‘ i s pákistánskou generalitou, saúdskou dynastií a dalšími absolutními monarchiemi, z nichž vane středověké temno – i kýmkoli jiným, přes nějž se dá rozehrávat karta teroru proti nepohodlným režimům. Erdoganovi dokonce platíme miliardové výpalné. Ten špinavý holport se – tak jako s každým Hitlerem a jeho satelity – obrací i proti zemím, jejichž ‚elity‘ s ní přišly. Expanzi terorismu zkrotí jen koalice, široká a efektivní jako ta proti fašismu. Koalice společně s Moskvou, Asadem i jinými hrázemi proti terorismu – a ne proti nim. Sabotovat ji ‚appeasementem‘ s krvelačnou verbeží – a jejími mecenáši a zbrojíři – je šílenství, jež lidé jeho viníkům jednou po právu spočítají,“ dodal Skála.

Islám a nacismus mají mnoho společného

„Islám a nacismus mají mnoho společného, a proto má logiku zamyšlení v Lidicích, které vypálili a vyvraždili nejbližší spojenci arabských muslimů – tedy nacisté, kteří jsou dodnes Arabům vzorem jak v antisemitismu, tak v jejich víře o jejich vyvolenosti a nadřazenosti nad naší rasou a kulturou. A tak jako s nacisty je třeba jednat i s muslimy – ve svých islámských zemích ať si dělají, co chtějí, i když se nám z jejich krutosti chce zvracet, ale říkám po celou dobu jasně a na rovinu, ať svoji zvrhlou ideologii netahají k nám – u nás nemají místo. Tak jako u nacistů, tak i u muslimů se často poukazuje na to, že prý většina nevraždí – ovšem ani všichni nacisté a milovníci Hitlera osobně nevraždili, ale jak nacistická většina, tak muslimská většina násilí ve jménu své zvrhlé ideologie schvaluje – a v tom jsou vždy nebezpeční, protože z jejich řad kdykoli může vyjít vrah a také pravidelně vychází a vraždí nevinné lidi,“ uvedl předseda SPD a poslanec Tomio Okamura.

„Výjimečně s panem Zemanem musím souhlasit. To, co se v Evropě děje, je důsledek hlouposti, slabosti či zrady vládnoucích politiků vůči svým občanům. Přináší nestabilitu a především další oběti na životech nevinných lidí. Pro budoucí generace naši evropští politici připravují dědictví boje o život mezi dvěma neslučitelnými světy,“ říká předseda Soukromníků Petr Bajer. Soukromníci kandidují do sněmovny na kandidátce ODS.

„Já v tomto směru s prezidentem souhlasím. Vůbec se mi zdá, že jsme k hrozbě islámského radikalismu příliš laxní. O tom svědčí i to, že se mi nedaří prosadit na jednání sněmovny zákon, který má dostat radikální kazatele pod dohled státu. Argumentu proti zařazení – ‚vždyť se u nás nic neděje‘, já říkam: až se bude dít, bude pozdě. To, kdy i ČR postihne islamizace, je otázkou času. A ještě na okraj – já na rozdíl od jiných nerozlišuji islám na radikální a umírněný. Islám je jenom jeden,“ myslí si poslanec ANO Zdeněk Soukup.

„S názory pana prezidenta na islámský terorismus, radikalismus, nelegální migraci či škodlivost multikulturalismu souhlasím. Zásadně se však s prezidentem rozcházím v názoru na Andreje Babiše,“ sdělil senátor ODS Tomáš Jirsa.

Teroristé jsou jen vrcholek tohoto neviditelného ledovce, jsou zde paralelní struktury

„Obávám se, že situace je složitější a bohužel ještě rizikovější, než si myslí Miloš Zeman. Zdaleka nejde jen o teroristy, které lze usvědčit, často bohužel až po krvavém atentátu. Kromě toho je zde zastřenější snaha budovat paralelní společnost, která má své vlastní struktury a uznává jiné hodnoty, často v protikladu k těm našim. Teroristé jsou jen vrcholek tohoto neviditelného ledovce, jak se o tom přesvědčily země, kde jsou tyto menšiny mnohem početnější než u nás. Zmíněné paralelní struktury se snaží využívat zákonné procedury ke sledování svých zájmů a daří se jim získávat od státu peníze na svoji činnost. Neexistují přitom zákonné prostředky, jak proti těmto silám postupovat způsobem, o kterém mluví Miloš Zeman,“ upozorňuje europoslanec Jan Keller.

„Tato slova pana prezidenta jsou pravdivá a odrážejí názory většiny občanů ČR. Kdo to ještě nepochopil, jsou byrokraté v Bruselu a bohužel hlavní cílové země migrace, jako jsou Německo a Francie. Stále doufají, ‚že nějak bude‘ a ‚my to zvládneme‘. Nezvládají to a vymýšlejí stále nové a nové projekty integrace a přerozdělování, jen aby nemuseli přiznat svou chybu na začátku. A začátek není migrační krize, ale nepochopení střetu kultur a náboženství. Dnes už vraždí i druhá a třetí generace původních migrant, nyní občanů EU, kteří se radikalizují pod vlivem imámů. Problém je tudíž radikální náboženství! A to nepochopil jenom prezident. Je jenom dobře, že tato slova zaznívají i z úst vysokých představitelů politiky, sociologů, filozofů či historiků,“ říká poslanec KSČM Leo Luzar.


„Je pravda, že v pohledu nacistů bylo vyhlazení Lidic odvetou za atentát na Heydricha, nacistický režim označoval tento atentát za terorismus. Stejně je pravda, že tehdejší snaha o arizaci prostoru, ve kterém žijeme, byla snahou o potlačení jiné než nacistické kultury hlásící se ke Goethemu, Schillerovi, Beethovenovi nebo Wagnerovi, a lze ji tedy označit za potírání multikulturalismu. Je také pravda, že například už třeba Friedrich Schiller prohlásil již v roce 1797, tedy dávno před Hitlerem, Heydrichem nebo Frankem, že ‚německá váženost … je mravní velikost, která sídlí v kultuře a v charakteru národa‘. Přesto mi logika pozitivního připomínání těchto pojmů zrovna v Lidicích a zrovna při tomto výročí poněkud uniká. Appeasementu dnes odpovídá spíš snaha o legitimizaci ruských územních anexí v sousedních státech anebo akceptace zabrání Krymu,“ uvedl poslanec ANO Jiří Zlatuška.

„Musím se přiznat, že hlavně té úvodní části ne zcela rozumím. Zcela ale souhlasím s názorem, že ti, kteří k nám přicházejí a ještě očekávají naši pomoc, musejí akceptovat naše zvyklosti, zákony počínaje a kulturními zvyklosti konče,“ reagoval senátor Zdeněk Nytra.

„Pan prezident naprosto přesně pojmenoval politiku a postoje EU. Smutné je, že ve změně postojů politiky EU ve vztahu k nebezpečím, které přinášejí migrační krize a islámský radikalismus, není vidět žádné ponaučení z toho, čeho jsme svědky. Současný pseudohumanismus přímo ohrožuje bezpečnost občanů států EU,“ míní poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna.

Naše země – naše právo. Musíme bojovat. Některé země jsou již ztraceny

„Pan prezident má pravdu. Je to řešení takzvaného neřešitelného islámského problému,“ míní senátor ODS Jaroslav Zeman.

„Řekl bych, že teroristické útoky jsou spíše dílem hlouposti a možná i proradnosti evropských ‚elit‘. Odhalit integrované radikály bude pro západní Evropu už velmi těžké. Doufejme, že my tu možnost ještě možná máme. Každý promarněný měsíc aktivních opatření ji však výrazně snižuje. Islámská kultura – je-li to vůbec kultura – je s evropskou jednoznačně neslučitelná,“ říká poslanec Karel Fiedler.

„V tomto s panem prezidentem Zemanem souhlasím. On sice hovoří jen o islámských radikálech, ale je třeba striktně vyžadovat, aby islámské tradice, chcete-li právo, nebylo v rozporu s naším právem, což v mnoha případech je, a my mlčíme, popřípadě jen konstatujeme, že naše listina zaručuje svobodu víry a vyznání a že s tím proto nelze nic dělal. Je třeba přestat blbě kecat a začít vyžadovat: naše země, naše právo, ale také povinnosti, a trvat na principu teritoriality. Země, kde platí islámské právo, tak činí a my si nedovolíme to rozporovat, natož neplnit. Nechceš to plnit a odvoláváš se na svoje práva vycházející z víry a opíráš se o naši listinu? Tak šupem domů. Jako příklady zásadní kolize jejich a našeho práva uvedu: mnohoženství, sňatky a pohlavní styk s osobou mladší 15 let věku nebo jen obyčejná školní docházka a výuka předmětů, jako jsou hudební, tělesná nebo výtvarná výchova,“ uvedl poslanec ANO Zdeněk Ondráček.

„Zásadních rozporů je mnohem více a budou se stupňovat tak rychle, jak rychle bude narůstat počet islamistů na území našeho státu, nebo chcete-li, Evropy. I když některé země jsou v mých očích již ztraceny. Je jen otázka času, kdy rozpory přerostou do rozbrojů, na jejichž konci jsou vždy mrtví. Na závěr by asi stálo za připomenutí si výroku Bertolta Brechta, který řekl: ‚Dobří nebyli poraženi proto, že byli dobří, ale proto, že byli slabí‘. Podle mě se celá Evropa nachází ve fázi výroku od Zig Ziglara, který řekl: ‚Člověk není poražen, je-li sražen k zemi. Poražený bude, jen když na té zemi zůstane‘. Je proto jen na nás, zda chceme na té zemi zůstat, a to s myšlenkou, že jsme dobří, nebo se postavit a za svá práva bojovat. Je to věcí každého jedince, ale nikdo jiný to za nás neudělá,“ dodal Ondráček.

„S ohledem na mé dlouhodobé přesvědčení a názory pochopitelně nemohu, než souhlasit. Ale slova jsou jen slova. Jenže mezitím dál přistávají lodě s obvyklými ‚pasažéry‘ u evropských břehů. To pomíjím, že mnohé ještě sami z vody taháme. Smutné je, že díky tomu pak umírají naši nevinní ‚obyčejní‘ lidé. Slova soustrasti falešných europolitiků den až dva poté nikomu však život už nevrátí. Je to jen divadýlko pro voliče. Konat by měli! Tedy konat v zájmu svých národů, států. Nikoli ve svém vlastním. Dokud se tohle nezmění, je a bude Evropě zle. Jenže možná právě tohle je účel,“ říká poslanec Jiří Koskuba, který vystoupil z ČSSD.

Nelegální migranti i teroristé jsou součástí již probíhající války proti Evropě

„Prezident Zeman má pravdu. EU je neschopná v bezpečnostní politice a naprosto chaotická ve vnitřní politice. A k tomu Manchester. Od přistěhovalců do Velké Británie se otevřeně ozývá: Západ Libyi opustil, poté, co z ní udělali spoušť. Tohle je reakce na to od frustrovaného mladíka. A je to. Viník je na světě – britský stát. Takto lze ospravedlnit cokoliv. A sluníčkáři na to letí jako slepice po flusu. Samozřejmě, bylo naprosto debilní, že vedoucí idioti z Francie a Velké Británie zneužili pod taktovkou Američanů mandátu OSN k bombardování vládních libyjských jednotek, a podpořili povstání, které si mysleli, že je něčím demokratickým. Výsledek jejich primitivního snažení vidíme – otevřeli tím stavidla nelegální migrace do EU. Vedoucí činitelé EU jako řádní primitivové, odmítají pečlivé střežení hranic. Místo toho chtějí kvóty, aby si další a další nelegální migranty musel vzít každý stát EU k sobě do špajzu,“ uvedl senátor Jaroslav Doubrava.

„EU se chová stejně primitivně jako Francouzi a Britové v roce 1938, když podepisovali Mnichovskou dohodu. Nelegální migranti i teroristé jsou součástí již probíhající války proti Evropě. Migranti jsou v podstatě výsadkáři. Část z nich, která přichází přímo s cílem škodit, bude s pomocí naivních 10 procent multikulturních Evropanů a dobře placených úředníků EU prosazovat nerealistické požadavky, rozproudí další vnitřní konflikty v jednotlivých zemích EU. Ostatně už i v Praze se začínají objevovat hlášky, že teď tu jsou oni a kdyže se vám nelíbíme, běžte kam chcete!“ dodal Doubrava.

Pseudohumanismus

„Multikulturalismus je dobou prověřené zlo, které ve své podstatě nemá reálné řešení a ničemu a nikomu neprospívá. Co se týče věznění a deportace islámských radikálů, tak s tím určitě souhlasí také každý, ale asi pouze pan prezident ví, jak je odhalovat ještě před jejich teroristickými útoky. Zpravodajské služby jsou vždy o krok pozadu a preventivní opatření jsou neúčinná,“ myslí si poslanec KSČM Jiří Valenta.

„Asi bych to řekl poněkud jinak, nemyslím, že jsme zbabělí v tom pejorativním slova smyslu, jen jsme díky dlouhotrvajícímu míru, pohodě a oproti ostatnímu světu i vysoké životní úrovni a dostatku natolik zpohodlněli, že jsme zaměnili naši obranu a bezpečnost za pseudohumanismus a pseudosolidaritu, že jsme velmi silně potlačili vědomí svých povinností vůči našemu společenství, ztratili schopnost ochoty k obětem ve jménu zachování našeho společenství. Naopak každý z nás velmi silně prožívá svá individuální práva, která jsou povýšena na mantru demokracie a osobních svobod. Zapomněli jsme na zkušenosti dějin a na to, že nic není zadarmo a že zlu stačí k vítězství jen naše nečinnost. A my jsme nečinní desítky let, spíme – zlo nespí nikdy. Nepřítel testuje naše slabiny a jednoho dne provede nikoliv teroristické bodové útoky, ale masivní frontální útok ve všech rovinách našeho života. Nejsme zbabělí, jsme jen líní a žijeme ve stylu ‚po nás potopa‘. S tím ostatním, co pan prezident řekl, zcela souhlasím,“ uvedl poslanec ANO Bohuslav Chalupa.   

„Populismus. To je už součást prezidentské kampaně,“ reagoval poslanec ODS Petr Bendl.

„V tomto vyjádření mě chybí označení příčiny vzniku islámského radikalismu. Není to totální rozvrat států severní Afriky, Středního a Blízkého východu politikou zejména USA a bývalých koloniálních mocností? Tam je třeba začít. Všechno ostatní považuji za sekundární. Samozřejmě že je třeba se v rámci pudu sebezáchovy bránit teroru, který islámský radikalismus přináší. Ale řešení, aby bylo účinné, je třeba přinést z obou stran,“ míní poslanec KSČM Vojtěch Adam.

Zeman v Lidicích připomněl appeasement západních politiků těmito slovy: „Chtěl bych připomenout, že v roce 1935, kdy Němci okupovali demilitarizovanou zónu v Porýní, bylo možné dosáhnout toho, že by britské a francouzské divize bez jediného výstřelu dokázaly německou okupační armádu porazit, protože ta neměla ve své výzbroji žádné ostré náboje a měla příkaz se stáhnout, jakmile narazí na odpor. A místo toho byly vydány některé prázdné protestní rezoluce proti porušení Versailleské smlouvy, třebaže tehdy v Německu byl německý generální štáb a jeho šéf, generál Halder, který pokládal Adolfa Hitlera za nebezpečného blázna, připraven právě na základě tohoto zásahu britských a francouzských ozbrojených sil Hitlera svrhnout. Kdyby k tomu došlo, nebyla by Mnichovská dohoda, nebyl by holocaust, nebyla by druhá světová válka, a tedy by ani nebyly Lidice. Jak málo tenkrát chybělo. Ale takzvané demokratické země měly tehdy v čele zbabělce. Nebyl tam ani Churchill, ani de Gaulle, byl tam Chamberlain a byl tam Daladier.“

Vloni vyvolal poprask předseda Českého svazu bojovníků za svobodu Jaroslav Vodička, když řekl na tryzně v Terezíně, že miliony především ekonomických migrantů prchají za pohodlnějším životem, aby vytěžily náš evropský sociální a ekonomický systém.

Musíme se podle něj vážně zamyslet nad tím, jak bránit tisícileté hodnoty naší kultury před invazí kultury jiné. Máme prý povinnost nikdy nepřipustit situaci, aby Evropa byla zničena třeba i řízenou invazí, která ji má „v těch či oněch zájmech od základů změnit“. Vyzval politiky, aby zajistili obranu – třeba i vojenskou – a bezpečí nás i našich vnuků.  

reklama

autor: Lukáš Petřík

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Co je to dezinformace?

Proč není tento pojem legislativně uchopen a jak je možné, že i přesto vláda vyhazuje miliony za boj proti nim? Jak se dezinformace pozná?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Slovenský úředník oznámil zdražení plynu. A Fico začal řádit, padla slova o dementech

19:10 Slovenský úředník oznámil zdražení plynu. A Fico začal řádit, padla slova o dementech

Slovenský premiér Robert Fico se rozčílil kvůli předsedovi Úřadu pro regulaci síťových odvětví. Důvo…