Kryl věděl, že nám hrozí totální rozvrat. V Ostravě pořádají vzpomínkový koncert a demonstraci

17.11.2012 10:41

Na Masarykově náměstí v Ostravě se má uskutečnit koncert Ziggyho Horvátha „Děkujeme,… pocta Karlu Krylovi. Během něj by měly být připomenuty písně i myšlenky proslulého zpěváka, který prý již v devadesátých letech věděl, kam vede současný systém. Proto po koncertě má následoval demonstrace „demokracie vypadá jinak“.

Kryl věděl, že nám hrozí totální rozvrat. V Ostravě pořádají vzpomínkový koncert a demonstraci
Foto: Redakce
Popisek: Výřez z pamětní desky Karla Kryla v Olomouci
reklama

V pozvánce na koncert je uvedeno, že „v celém Česku a také na Slovensku snad neexistuje člověk, který by neznal jméno Karel Kryl. My dříve narození pamatujeme jeho písničky, které se zpívaly u táborových ohňů a na školních výletech po celém Československu,“ píše se v pozvánce.

„Byl revolucionářem, jehož zbraní se stalo slovo a píseň. Mnoho generací naslouchá jeho poezii a písním, přičemž jeho odkaz neztratil nic ze své aktuálnosti ani dnes. Touha po svobodě, spravedlivém uspořádání světa a správných mezilidských vztazích je leitmotivem celé jeho tvorby,“ hodnotí text pozvánky známého písničkáře. Proto pořádají koncert k připomenutí člověka, bez něhož bychom se prý nestali lepšími lidmi.

Jeho písně jsou prý velmi důležité dnes, kdy naše země byla odeslána „do děsivější krize, než si kdokoli z nás dovedl jenom představit.“ Čekání na zlepšení stavu státu je podle něj naprosto bláhovou nadějí, která se nezakládá na ničem reálném. „Naopak, hrozí nám totální chaos, rozvrat hospodářský, politický, ale co je nejhorší, rozvrat mezilidských vztahů a hodnotových systémů. To všechno kvůli aroganci a sobectví několika stovek až tisíců lidí, kteří si již více jak dvacet let nárokují moc ovládat naše životy,“ stojí v pozvánce.

K připomenutí Kryla a jeho ideálů by měl posloužit koncert k jeho poctě a následná demonstrace „demokracie vypadá jinak.“  

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

16:32 „Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

Dezinformátoři vyrábějí mlhu, aby zakryli oficiální verzi vrbětických událostí. Poznáte je podle toh…