Krymská krize dopadla i na Alexandrovce. V Polsku jim zrušili vyprodaný koncert

06.04.2014 19:48

V polském Krakově zrušili vyprodané představení ruského armádního souboru Alexandrovci. Důvodem je fakt, že se ředitel Krakovské filharmonie Bogdan Tosza obával možné demonstrace kvůli situaci na Krymu.

Krymská krize dopadla i na Alexandrovce. V Polsku jim zrušili vyprodaný koncert
Foto: Alexandrovci
Popisek: Alexandrovci
reklama

„Tímto rozhodnutím jsem se snažil zabránit demonstraci a nepředvídatelným událostem před filharmonií, kterých se mělo zúčastnit zhruba sto lidí protestujících proti ruské anexi Krymu,” uvedl v Radiu Krakov ředitel Bogdan Tosza, který stojí za zrušením koncertu.

Podle něj vystoupení Alexandrovců v replikách uniforem Rudé armády vyvolává protesty i v dalších polských městech, nejen v Krakově, kde se měl zcela vyprodaný koncert odehrát.

Toszovu rozhodnutí navíc předcházel dopis tří poslanců z vládní Občanské platformy, kteří v něm protestovali proti vystoupení Alexandrovců. „Koncert přinese hanbu nejen organizátorům, ale i celému městu. Jeho zrušení nebude protestem proti ruské kultuře, ale projevem solidarity s ukrajinským lidem,” psalo se v něm mimo jiné.

„Je to nevídaná hanba, něco takového se nemělo nikdy stát,” reagoval na krok ředitele filharmonie místopředseda parlamentu Krakovského vojvodství Jacek Soska. „Tosza by se měl po takovém rozhodnutí zastřelit, nebo minimálně rezignovat z funkce ředitele Krakovské filharmonie,” dodal.

Podle něj Tosza uvalil na Krakov hanbu nevídaného rozměru. Alexandrovci mají od března turné po dvaceti polských městech. Většinu koncertů již odehráli, Krakov je zatím jediným městem, které zrušilo vystoupení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …