Krysy, dejte si pozor, upozornila Savčenková své kolegy

02.06.2016 14:55

Ukrajinská politička Nadija Savčenková v rozhovoru pro německý magazín Bild uvedla, že doslova „šílí“ z toho, že na Ukrajině umírají vojáci a v Německu hovoří o ukončení protiruských sankcí. „To by se dít nemělo,“ uvedla. Savčenková se v ukrajinském parlamentu také postavila za vytvoření speciální komise, která by měla přezkoumat skandál týkající se takzvaných Panamských listů.

Krysy, dejte si pozor, upozornila Savčenková své kolegy
Foto: youtube.com
Popisek: Nadija Savčenko

Savčenková je přesvědčená o tom, že by měly být sankce proti Rusku posíleny, a ne zrušeny. Na ruského prezidenta je prý potřeba vyvíjet neustálý „ekonomický a politický tlak“.

„Já doufám, že svět nakonec pochopí, že Putinova žízeň nemůže být nikdy uhašena. On chce znovu a znovu obsazovat další regiony a země,“ odpověděla Savčenková na otázku novináře týkající se dalších možných územních nároků ruského prezidenta.

Savčenková, která byla teprve nedávno zvolena do ukrajinského parlamentu, ve středu vystoupila s prohlášením, ve kterém zmínila, že všichni členové parlamentu se nacházejí na „palubě Titaniku“. „Abyste mě pochopili – nikdo z nás nevyplave,“ prohlásila.

Dodala také, že „poslancům nedoporučuje opouštět tuto loď“. „Tu loď neopustí ani krysy. Dobře vám radím, abyste se nesnažili z ničeho vykroutit,“ promlouvala až militantním způsobem Savčenková ke svým kolegům.

Savčenková rovněž přísedící vyzvala, aby hlasovali za sestavení zvláštní komise, která by měla za úkol přezkoumat takzvaný offshorový skandál související s nedávno zveřejněnými Panamskými listy. Do toho má být údajně namočen i sám prezident Porošenko.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: fib

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Češi jsou poraženým národem. Na členství v EU prodělali nejvíc, říká jasně světoznámý ekonom Piketty

7:55 Češi jsou poraženým národem. Na členství v EU prodělali nejvíc, říká jasně světoznámý ekonom Piketty

Francouzský ekonom Thomas Piketty se zamýšlí nad tím, kam odtékají peníze z Česka. Vzal si k ruce da…