Krysy vylezly z kanálů... Fendrych se pustil do Štěpána Kotrby, ale ten si to nenechal líbit

18.10.2019 13:53

Komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych prozradil, proč tolik lidí útočí na Českou televizi. Rádi by ji zkrotili. Vadí jim objektivita veřejnoprávní televize. Publicistu Štěpána Kotrbu to pobavilo. „Jsem rád, že mě bývalý náměstek ministra vnitra Rumla, dnes převlečený za novináře, kritizuje... Člověka hned potěší, když staré krysy vylezou z kanálů,“ doplnil k tématu.

Krysy vylezly z kanálů... Fendrych se pustil do Štěpána Kotrby, ale ten si to nenechal líbit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání Rady České televize. Na programu mj. zpráva o ČT art za rok 2017 a volba místopředsedů Rady ČT
reklama

Odpůrci ČT chtějí televizi, která bude vysílat o chemtrails a dalších konspiračních teoriích, bude proruská a pročínská, tedy antidemokratická, protibruselská, protože EU je nutno rozbít, prozemanovská, probabišovská, okamurovská, antiuprchlická a antihumánní za každou cenu,“ napsal Martin Fendrych v návaznosti na čtvrteční projednávání zpráv o hospodaření ČT. Zprávy se znovu nepodařilo projednat, a to především díky obstrukcím poslanců hnutí Svoboda a přímá demokracie a několika jejich kolegům z dalších politických stran.

Kritici ČT tvrdí, že veřejnoprávní televize není objektivní, ale podle Martina Fendrycha je pravdou pravý opak a kritikům ČT to vadí. Neschválení dvou po sobě jdoucích zpráv o hospodaření ČT může vést k pádu Rady ČT i generálního ředitele ČT Petra Dvořáka. Neschválené zprávy tak mohou kritici ČT využívat jak strašáka.

Místopředseda SPD Radim Fiala před kamerami ČT sice zdůraznil, že on ani jeho kolegové zprávy o ČT k ničemu nezneužívají, ale Fendrych nepochybuje o tom, jaká je pravda.

Pro ilustraci, aby tuto pravdu rozkryl, nabídl jeden citát ze serveru ParlamentníListy.cz. z rozhovoru s „mediálním a politickým analytikem“ Štěpánem Kotrbou.

„Dvořákova ČT neplní společenskou smlouvu, kterou se zavázala k neutralitě ve zpravodajství a k vyváženosti v publicistice dle zákona. Je profašisticko-ukrajinská čili prokyjevská, až fanaticky protiruská a protičínská, protiíránská a protiturecká, propalestinská a protisionistická, prounijní, pro NATO, pro USA. Prouprchlická a protinárodní. Hyperkritická vůči KSČM, SPD, ‚haškovské‘ části ČSSD, prezidentovi Zemanovi, prezidentovi Trumpovi a Andreji Babišovi, hypokritická vůči ‚sobotkovské‘ ČSSD, kandidátům na prezidenta Jiřímu Drahošovi či Marku Hilšerovi, kandidátce na amerického prezidenta Clintonové, americkým demokratům či evropským Zeleným, Pirátům a katolické opozici. Až podlézavá vůči stoupencům bývalého prezidenta Havla,“ citoval Fendrych. A konstatoval, že Kotrba vypouští z úst nesmysly. Fendrych marně hledá moment, v němž by ČT byla protisionistická.

Realita je podle komentátora úplně jiná. ČT ve jménu vyváženosti pouští na obrazovky stále stejné politiky SPD a KSČM, kteří opakují stále stejné mantry, člověk se od nich nic nedozví, ale ČT se chová korektně a dává jim prostor.

Štěpána Kotrbu Fendrychův komentář pobavil. „Jsem rád, že mě bývalý náměstek ministra vnitra Rumla, dnes převlečený za novináře, kritizuje... Člověka hned potěší, když staré krysy vylezou z kanálů,“ vypálil na sociální síti Facebook.

Na svém názoru na ČT prý nic nezmění a bude dál trvat na tom, že generální ředitel ČT Petr Dvořák musí skončit a veřejnoprávní televize bude muset dávat prostor „kritikům bruselské arogance“. Takovou ČT by Kotrba opravdu chtěl, aby prý z EU nakonec nevystoupili vedle Britů i Češi. Chce prý také televizi, která nebude urážet prezidenta Zemana, nebude intrikovat proti Zemanovi a poskytne prostor odpůrcům výstavby amerického radaru v Brdech, o který se bojovalo před přibližně jedenácti lety.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…