Kubera: Klausův atentátník je jako terorista Breivik

02.10.2012 7:06 | Zprávy
autor: mp

Politici ODS dávají najevo své rozhořčení nad tím, jak některé české osobnosti zlehčují útok na hlavu státu a naznačují, že Vondrouš chtěl jen dát najevo nesouhlas s některými výroky prezidenta Klause. Chtěl ukázat, že ne všichni s politikou Václava Klause souhlasí. Mluvili by ale stejně, kdyby byl napaden první polistopadový prezident Václav Havel, zní otázka z ODS.

Kubera: Klausův atentátník je jako terorista Breivik
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera

Senátor Jaroslav Kubera (ODS) je znám jako muž, který čas od času sáhne k prohlášením ostřejšího typu. Své pověsti dostál i po útoku na prezidenta republiky Václava Klause, když atentátníka Pavla Vondrouše k teroristovi Andersi B. Breivikovi. Informuje o tom úterní Právo. Ačkoli se toto přirovnání může jevit na první pohled neadekvátní, je na místě říci, že oba muži své činy odůvodňují podobně. Chtěli zburcovat společnost nebo její politiky.

Tady máte ty "pisálky"

„Dokud budou média dávat tak velký prostor lidem jako je Breivik, a tento případ je jemu podobný, tak můžeme čekat další eskalaci,“ prohlásil Kubera. Senátor však zašel ještě dál když jmenoval politologa Jiřího Pehe a socioložku Jiřinu Šiklovou jako osobnosti, které dávají prostor lidem jako je Vondrouš a šíří onu zvláštní náladu ve společnosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Mikuláš Peksa, Ph.D. byl položen dotaz

USA

Vy opravdu myslíte, že USA jako velmoc zanikne? A kdo ji ve sféře vlivu podle vás nahradí? Čína, Rusko? To by přeci bylo ještě horší. Dost pochybuji, že by to mohla být Evropa nebo vy snad máte jiný názor?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Do ČT už nesmí, ale ví, jak dopadne nová spacáková revoluce

12:00 Do ČT už nesmí, ale ví, jak dopadne nová spacáková revoluce

Je možné, že se historie bude opakovat, v ČT opět vytáhnou spacáky a začne druhá okupační stávka. Do…