Kubera se rozparádil na kongresu ODS. Promluvil o Dienstbierovi a Šabatové

17.01.2016 15:52

Senátor Jaroslav Kubera (ODS) znovu dokázal, že umí zaujmout; na kongresu ODS sršel vtipem, ale pronášel také velmi varovná slova, z nich mohlo delegátům kongresu pěkně zatrnout. Nijak nešetřil ani prezidenta Miloše Zemana. Informuje o tom server iDnes.cz.

Kubera se rozparádil na kongresu ODS. Promluvil o Dienstbierovi a Šabatové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Kubera

Evropu by před migranty ochránila ochota použít proti přistěhovalcům násilí. Tato slova pronesl na končícím kongresu ODS senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera. Pokud si snad někdo myslí, že nám pomůže nějaká návratová politika, prý se plete, nebo dokonce lže. „Není ani kam, ani jak,“ prohlásil šéf senátního klubu občanských demokratů.

Nemáme prý mnoho možností, pokud EU nepoužije proti uprchlíkům sílu. „Co nám zbývá? Nedovolit aby imigrační vlnu řídil Dienstbier,“ doplnil. Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) nebo ombudsmanka Anna Šabatová. Takoví lidé ho přivádějí k šílenství. Kubera se vyjádřil i k prezidentovi Miloši Zemanovi, ten sice v předvolební kampani sliboval, že bude spojovat společnost, jenže dělá přesný opak.

Delegáty ovšem i rozesmál. Vymyslel si totiž heslo na příští prezidentskou volbu, které by se zřejmě rád zúčastnil. „Nejsme tam, co si myslíte,“ nastínil se smíchem. Vyzval také k uzákonění zákazu zákazů a regulaci regulací.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Pravda

Dobrý den, Okamura mluví často mimo, věci překrucujeazkresluje, jakse mu hodí, ale ohledně jeho výroku na adresu Pekarové, nepřekroutila jste je Vy? On přece nemluvil o ženách či matkách obecně a je pravda, že když někdo nemá děti, spoustu věcí třeba neví,protože nemůže, ale to přeci není urážka, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Podpora vlády visí na vlásku, varoval politolog. V zimě může být husto...

18:38 Podpora vlády visí na vlásku, varoval politolog. V zimě může být husto...

Výsledky nedávno uskutečněných komunálních a senátních voleb podle politologa Tomáše Lebedy nemůže ž…