Kubice: S Lessym komunikujeme i normálně, ne jen přes dopisy

05.12.2011 19:30

Ministr vnitra Jan Kubice se v pondělí smířil s policejním prezidentem Petrem Lessym. Ten po Kubiceho výzvě k rezignaci nakonec přistoupil na personální změny v uspořádání policejního prezidia. Už dříve spolu Kubice a Lessy komunikovali písemně, že by to bylo kvůli špatným vztahům ale ministr odmítá.

Kubice: S Lessym komunikujeme i normálně, ne jen přes dopisy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Jan Kubice

„Není pravda, že bychom si spolu jen dopisovali, my jsme spolu normálně komunikovali," řekl Kubice v pořadu Impulsy Václava Moravce. Písemnou komunikaci používal ministr jen k předávání úkolu policejnímu prezidentovi. „V minulosti docházelo k relativizaci úkolů, proto jsem zvolil písemnou formu," vysvětlil ministr.

Zda by mělo docházet k dalšímu snižování stavu policistů, kterých je v současnosti kolem 39 tisíc, Kubice příliš nechtěl komentovat. „Domnívám se, že je to konečný počet. Jak bude probíhat výběr daní,zjistíme až v roce 2012, až pak budeme vědět, jaký bude rozpočet na další rok," řekl Kubice.

V případě, že by se na rozpočet pro policii muselo ještě sahat, znamenalo by to rozsáhlou změnu legislativy," popsal minstr nejhorší z možných variant, kterou prý ale spíše nepředpokládá. Stejně tak neuvažuje ani o případném odebrání povinností bezpečnostních složek.

„Jaké povinnosti lze odebrat? V podstatě nic, na cokoliv by se sáhlo, by znamenalo snížení komfortu občanů," dodal ministr.

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jhe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hamáček toho má už dost. Bouchl do stolu a odhalil, jak je to se „syrskými sirotky“ z Řecka: Sedmnáctiletí Pákistánci a Afghánci. Bezpečnostní riziko pro naši zemi!

17:35 Hamáček toho má už dost. Bouchl do stolu a odhalil, jak je to se „syrskými sirotky“ z Řecka: Sedmnáctiletí Pákistánci a Afghánci. Bezpečnostní riziko pro naši zemi!

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček se důrazně ohradil proti všem kritikům, kteří mu vyčítají…