Kuloáry: Nečas prý jednal s Josefem Dobešem. Ten obvinil Bártu

6. 11. 2012 15:41

Exministr školství a poslanec Josef Dobeš v úterý prohlásil, že podpoří vládu a bude hlasovat pro daňový balíček. Dva důvěryhodné zdroje ParlamentnímListům.cz uvedly, že Dobeš před tím jednal s premiérem Nečasem.

Kuloáry: Nečas prý jednal s Josefem Dobešem. Ten obvinil Bártu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Josef Dobeš odpočívá ve sněmovně
reklama

Dobeš v úterý na tiskové konferenci prohlásil, že se při hlasování o změně daní připojí k vládě a svým hlasem tak nepřispěje k jejímu případnému pádu. Exministr to zdůvodnil tím, že se prý jedná o zákulisní puč Petra Tluchoře, podobně jako v případě štěpení Věcí veřejných.

Tluchoř je podle něho chronický pučista, který potřebuje čas od času podobnou akci zorganizovat. Dobeš ho jako někdejší vězeňský psycholog přirovnal k chronickým pijanům. Nejde mu přitom hlavně o vládu jako takovou, ale podle svých slov se považuje za konzervativního člověka, pročež odmítá zákulisní hry. Kdyby prý Tluchoř své záměry řekl přímo a veřejně, bylo by to něco jiného.

Setkání s premiérem a křeslo náměstka

Důvěryhodné zdroje však redakci ParlamentnímListům.cz sdělily údajné souvislosti, které Dobešovu vystoupení předcházely. „Podle informací, které se daly slyšet v kuloárech, pan premiér slíbil Josefu Dobešovi mimo jiné místo náměstka na MŠMT pro někoho z jeho lidí,“ řekl zdroj.

Exministr Josef Dobeš však tyto informace ve vyjádření pro naši redakci odmítl. „S panem premiérem jsem se nesetkal včera ani nikdy jindy a s panem premiérem jsem nikdy o podobných hloupostech nejednal, ale znám minimálně jeden ze zdrojů, z něhož tyto informace vychází,“ sdělil ParlamentnímListům.cz Josef Dobeš. Zároveň naznačil, že za informacemi může stát mocný muž VV Vít Bárta.

Prohlášení k vystoupení z poslaneckého klubu VV

Po dnešním sledu událostí a obviňování ze strany představitelů Věcí veřejných jsem se rozhodl vystoupit z poslaneckého klubu VV a stát se nezařazeným poslancem. Hluboce se mě dotklo, že jsem byl po vyjmenování důvodů, proč podpořím vládu Petra Nečase na zítřejším hlasování, obviněn z toho, že jsem tak učinil výměnou za jakýsi osobní prospěch. Přitom jsem dnes zcela jasně uvedl, že mým hlavním důvodem je odmítání zákulisního "sestřelování" vlády vedené Petrem Tluchořem a dalšími.

Mgr. Josef Dobeš

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

21:02 Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

Moderátor Václav Moravec se zřejmě dopustil fámy, když informoval o slavné vyšehradské schůzce. Celá…