Kupka je kolaborant s ANO! PL patří Valentovi, lžou... Cože? Omluv se! Právě probíhá jednání středočeské ODS. Padla extrémní obvinění

30.05.2020 13:01

EXKLUZIVNĚ ParlamentníListy.cz od sobotního dopoledne sledují probíhající regionální sněm ODS ve Středočeském kraji. Jelikož jde o sněm volební, z něhož by měla vyjít kandidátní listina pro podzimní volby, je jasné, že některé argumenty jsou takzvaně za hranou.

Kupka je kolaborant s ANO! PL patří Valentovi, lžou... Cože? Omluv se! Právě probíhá jednání středočeské ODS. Padla extrémní obvinění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Kupka
reklama

Anketa

Prospívá České republice účast ČSSD na vládě?

hlasovalo: 9158 lidí
Úvodem shrňme, že na jednání, které se koná v Lysé nad Labem, doposud vystoupili například Martin Kupka, Michael Pánek, Jan Skopeček, Tomáš Havlíček, Raduan Nwelati nebo Petr Lang (Praha-západ). Řadu z jejich vystoupení měly ParlamentníListy.cz možnost slyšet téměř online.

Největší překvapení ovšem zavládlo ve chvíli, kdy si vzal slovo shora uvedený Michael Pánek. Ten je pravidelně považován za velkého kritika, a to nejen opozice, ale také vlastní partaje. Pánek je místostarosta ODS města Dobřichovice a předseda oblasti ODS Praha-západ.

Právě on ve svém projevu napadl nejen Martina Kupku, člena regionální rady ODS, ale rovněž diskutovanou kandidátní listinu. Ve svém vystoupení navíc upozornil na propojení senátora Iva Valenty a ODS. Na kandidátce občanských demokratů je totiž jeden ze zástupců Soukromníků. Podle Pánka je tak jasné propojení v tom smyslu, že „Valenta je spojen se Soukromníky, spoluvlastní Parlamentní listy a ty lžou a šíří názory komunistů a STBáků“.

Doplňme, že Pánek neuvedl jedinou konkrétní lež, kterou by měla redakce ParlamentníchListů.cz v poslední době vydat. Neuvedl ani fakt, že pouze ParlamentníListy.cz publikovaly 100 procent tiskových zpráv a prohlášení, které do redakce Pánkova mateřská strana poslala.

Kromě těchto obvinění zmínil, že na kandidátce ODS pro podzimní volby jsou pouze ti lidé, kteří pochlebují Martinu Kupkovi. Toho navíc nepřímo nařknul z kolaborace s vládnoucím hnutím ANO.

Kupka v následné reakci velmi pragmaticky a fakticky reagoval.

Sdělil, že ODS upozorňovala na konkrétní problémy, které se týkaly zdravotnictví i správy silnic v kraji, a na které v minulosti poukázal právě Pánek. Kupka také řekl, že minulé výsledky voleb do Poslanecké sněmovny nebo do Evropského parlamentu znamenaly pro ODS zhruba osm procent, zatímco Středočeský kraj jich získal přes třináct. „Já bych chtěl také jiná čísla, ale označit toto za neúspěch není namístě a je to nefér,“ podotkl na mikrofon.

Následně se vrátil k tomu, že by měla být kandidátka složena z jeho pochlebovačů. V jeho hlase byla poprvé zřejmá naštvanost, i přesto Kupka zachoval poměrně překvapivé a rozhodné dekórum.

Anketa

Která TV teď přináší nejlepší zpravodajství? (Ptáme se od 12.5.2020)

9%
67%
14%
hlasovalo: 13453 lidí
„Co mě rozzlobilo nejvíc, a je to poslední poznámka; a to mě zasáhlo, protože to zasáhlo všechny kolegy, se kterými pracuji na klubu a se kterými se potkávám na oblastech. Martin Hrabánek mně pochlebuje? Karel Bendl, starosta Benátek nad Jizerou, mně pochlebuje? Že mně pochlebuje Luděk Štíbr, starosta Rakovníka? Je namístě, Michale, aby ses za to omluvil!“ reagoval razantně Kupka.

Pánek kromě hlasité kritiky Martina Kupky, Jana Skopečka a Tomáše Havlíčka, předsedy zastupitelů ODS na kraji, přinesl podle našich zjištění rovněž vlastní kandidátku za Prahu-západ, kde se umístil na 5. místě. Do té doby takzvaná Kupkova kandidátka umístila Michaela Pánka – jehož otec byl po zpolitizovaných procesech odsouzen na doživotí a následně strávil v komunistických lágrech 14 let – do poloviny kandidátní listiny, konkrétně na 14. místo.

Probíhající regionální sněm ODS Středočeského kraje sledujeme i nadále.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,To bylo Vašíkovi Moravců 7 let..." Hvězda ČT znectila Petra Žantovského s kolegou. Teď si přečte příběh

14:55 ,,To bylo Vašíkovi Moravců 7 let..." Hvězda ČT znectila Petra Žantovského s kolegou. Teď si přečte příběh

„Je to už relativně dávno. Asi tak někdy v roce 1993 mi můj ctěný a nezapomenutelný přítel Karel Kry…