Kupte si nemovitost na Ukrajině. Privatizace na Zelenského příkaz

04.08.2022 12:57

Ukrajinský podnikatel a od 4. března 2020 také předseda vlády Denys Šmyhal včera uvedl, že dostal za úkol od prezidenta Zelenského, aby privatizaci Ukrajiny zahájil na podzim. Ve snaze vyhovět prezidentovi co nejdříve, stanovil ukrajinský premiér datem začátku privatizace 1. září 2022. Informaci potvrdil i Odbor komunikace sekretariátu Kabinetu ministrů Ukrajiny.

Kupte si nemovitost na Ukrajině. Privatizace na Zelenského příkaz
Foto: Volodymyr Zelenskyj FB
Popisek: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

„Privatizace na Ukrajině začne 1. listopadu.“ Informoval o tom ukrajinský vládní web.

Anketa

Líbí se vám kampaň, ve které SPOLU staví Babiše vedle Putina?

1%
97%
hlasovalo: 28946 lidí

Podle tohoto zdroje o privatizaci informoval premiér Denis Šmyhal během konferenčního hovoru s regionálními představiteli včera, tedy 3. srpna 2022.

„Prezident Ukrajiny stanovil úkol zahájit privatizaci od podzimu. Za tímto účelem přijala Nejvyšší rada příslušné právní předpisy a ukrajinská vláda vypracovala všechny zákonné akty,“ uvedl ukrajinský premiér a dodal, že chce, aby tento proces proběhl co nejrychleji.

Zároveň podle premiéra stát spustil dotační programy, aby podpořil podniky a lidi k vytvoření co největšího počtu pracovních míst.

„Malá privatizace, zejména v regionech, kde na vesnicích a ve městech mají léta stojící a neefektivně využívané objekty, má umožnit, aby si tyto prostory za přiměřenou cenu lidé koupili a začali v nich pracovat,“ řekl Denis Šmyhal.

Privatizace podle premiéra také umožní rozšířit zemědělskou výrobu.

Ministerstvo hospodářství informovalo, že aukce na obilné kapacity a kombináty obilovin budou vyhlášeny na začátku podzimu podle harmonogramu.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: MaA

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
lic. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

česká ekonomika

Dobrý den, nemám žádné ekonomické zdělání, tak spoléhám na to, že mi to vy jako odborník -našel jsem si, že se hospodářské politice věnujete vysvětlíte a hlavně nastíníte řešení, protože se bojím, že se řítíme do zkázy. Co přesně znamená, že důvěra v ekonomiku u lidí roste? Jaké to pro ni bude mít n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostali přes tlamu. Ježibabice... Fanoušci pětikoalice si užívali vítězství. A pak rána: Lidi nevolili, zrušit Senát!

21:31 Dostali přes tlamu. Ježibabice... Fanoušci pětikoalice si užívali vítězství. A pak rána: Lidi nevolili, zrušit Senát!

Většina komentátorů a politiků se shoduje, že na celkové výsledky letošních voleb nebudou expremiér …