Kvůli Drábkovi hnali babičku do schodů. Trpěla, najdete v bulváru

21.11.2012 7:58

Premiér Petr Nečas sice v úterý na tiskové konferenci prohlásil, že projekt povinné sociální karty je mrtvý, ale již nyní dokázala řadě lidí zkomplikovat situaci. Bulvár přináší příběh nemohoucí důchodkyně, kterou pro kartu hnali do čtvrtého patra.

Kvůli Drábkovi hnali babičku do schodů. Trpěla, najdete v bulváru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Starší žena sedící u Vltavy. Ilustrační foto
reklama

„Z Úřadu práce mi přišel dopis, že si mám přijít vyzvednout novou sKartu. Byla jsem nešťastná, protože se stěží pohybuji,“ svěřila se deníku Blesk dvaaosmdesátiletá paní Marie. Kvůli nemocné kyčli se obtížně pohybuje a neobejde se bez berle a pomoci své rodiny.

„První problém nastal při parkování. Nemohli jsme nikde poblíž zaparkovat,“ líčí žena. Když se poté dobelhala do čtvrtého patra, nevěřícně zírala na dlouhou frontu. „Fronta byla dlouhá přes celou chodbu. Karty vydávala jedna úřednice,“ vypráví. Představa, že by takto dlouho musela na chodbě úřadu stát, jí vyděsila tak, že čekání vzdala.

„Nevím, co budu dělat. I jestli kartu získám, bude pro mě problém následný výběr z bankomatu,“ přemýšlí důchodkyně. Mohla by sepsat plnou moc a vyzvednutím pověřit někoho z rodiny. Ale to by musela nejdříve k notáři, což je další cestování.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hnus minulosti. A Poche. Pláč za Petříčka rázně přerušen

7:54 Hnus minulosti. A Poche. Pláč za Petříčka rázně přerušen

Po prohraném boji o předsednictví ČSSD se ministr Tomáš Petříček bude zřejmě poroučet i z funkce min…