Kvůli kvótám do stolu bouchat nebudeme, řekl Prouza

23.09.2015 18:31 | Zprávy
autor: čtk, mp

Otázka kvót pro rozdělování uprchlíků není pro českou vládu tak důležitá, aby kvůli ní vytvářela v Evropské unii neshody. Před odletem na dnešní summit EU to novinářům řekl český státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza.

Kvůli kvótám do stolu bouchat nebudeme, řekl Prouza
Foto: vlada.cz
Popisek: Státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza

Dodal, že přestože Polsko na úterním jednání ministrů vnitra nehlasovalo podle předem dojednané pozice takzvané Visegrádské skupiny (V4 - Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko), spolupráce V4 bude pokračovat.

"(Česká) vláda jednoznačně říkala, že bude do poslední chvíle poukazovat na to, že kvóty jsou nesmysl, že tu situaci neřeší," uvedl Prouza. "Na druhou stranu není to tak důležité, abychom kvůli tomu potřebovali bouchat do stolu a vytvářet nějaké spory na řadu měsíců nebo let," podotkl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Jaká je ta vaše taktika, jak zabránit úpadku průmyslu?

A myslíte, že je reálné zabránit tomu, co předvádí EU? Podle mě si dělá stejně co chce, bez ohledu na to, co chce většina občanů EU, protože rozhodují hlavně ti nikým nevolení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Máte naši podporu, vzkazuje migrantům ministryně, zatímco Belfast hoří

7:25 Máte naši podporu, vzkazuje migrantům ministryně, zatímco Belfast hoří

První ministryně Severního Irska O’Neillová migrantům vzkázala: „Naše společnost je přívětivá a inkl…