„Samozřejmě je rozumné omezit užití auta na skutečně nutné jízdy. Jsme zprostředkovaně ve válce a je potřeba více promýšlet své chování. Je naivní si myslet, že se dění na Ukrajině nedotkne našeho života,“ konstatoval europoslanec Evžen Tošenovský (ODS).
„Je to obdobná výzva, jako když je sucho a ministr, starosta a podobně vyzve lidi, aby neplýtvali vodou. Je zbytečné to dál řešit. Nemá smysl diskutovat o tom. Fiala poprosil a řekl obecně známou věc, a každý ať se zařídí podle svých možností. Ostatně hodně jezdím a zaznamenal jsem, že lidé na dálnici jezdí pomaleji,“ povšiml si František Laudát, předseda Klubu angažovaných nestraníků, bývalý předseda poslaneckého klubu TOP 09 a STAN.
„Výzvu vnímám spíše jako správný signál k zamyšlení. Nikdo z nás palivem zbytečně neplýtvá a třeba dopravci toho mnoho změnit nemohou. ‚Chceme stát, který je chytrý, efektivní a úsporný‘, je věta v programovém prohlášení vlády, která ani po třech měsících není nijak zásadně naplňována. Je jasné, že každého z nás bude konflikt nějakou korunu stát, ale v utahování opasků musí jít příkladem vláda, ne občan. Stále proto očekávám kroky, které nás zbaví zbytečných zákonů i daní a zeštíhlí nabubřelý státní aparát. Biosložka a silniční daň jsou pouze kosmetické změny,“ uvedl Jan Baránek, bývalý předseda Strany soukromníků.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Oldřich Szaban