Láďu Jakla znovu zmlátili a lidovci se tomu smějí. Všichni to vidíte, hřímal Okamura ve Sněmovně

31.05.2019 16:20

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura se na svém facebookovém profilu rozčílil na lidovce. Podle jeho slov se totiž předseda KDU-ČSL smál napadení Ladislava Jakla, ke kterému došlo již podruhé v krátké době. „Tady už přestává veškerá legrace,“ zmínil Okamura.

Láďu Jakla znovu zmlátili a lidovci se tomu smějí. Všichni to vidíte, hřímal Okamura ve Sněmovně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ladislav Jakl
reklama

„Šedesátiletý Ladislav Jakl byl podruhé během několika dní brutálně zmlácen sluníčkáři za to, že je z SPD. Teď je ve Vojenské nemocnici na ošetření. Tady už přestává veškerá legrace. A předseda KDU-ČSL Marek Výborný se tomu ve Sněmovně smál! Láďa Jakl, který je členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání nominovaný hnutím SPD, byl znovu napaden a zmlácen! Tentokrát ve Zlíně, kde byl přítomen v rámci filmového festivalu spolu s dalšími členy RRTV. ‚Dostal jsem zezadu ránu do zad za doprovodu urážek,‘ řekl Láďa. Útočník mu řekl, že ho úmyslně udeřil do místa, které ho bolí po sobotním prvním útoku,“ poznamenal Okamura ve svém emotivním facebookovém projevu. To doplnil i videem z Poslanecké sněmovny.

„Takovýmto politickým terorismem vůči svým odpůrcům se chopili moci v Německu nacisté. Lidé budou v naší zemi mláceni jen proto, že jsou nějak spojeni s hnutím SPD? Jde o zastrašování spolupracovníků SPD. V této chvíli musíme konstatovat, že je v naší zemi ohrožena demokracie a občanské svobody lidmi, kteří navazují na teror nacistů a fašistů. SPD kvůli opakovaným fyzickým útokům sluníčkářů znovu navrhne na úterý mimořádný bod Poslanecké sněmovny,“ poznamenal dále Okamura a za hnutí SPD odsoudil politický terorismus vůči lidem s jiným politickým názorem.

„Tento útok je důsledkem atmosféry nenávisti vůči lidem s odlišným názorem, kterou ve společnosti rozdmýchali takzvaní sluníčkáři a ‚liberální demokraté‘. Morální odpovědnost za tento útok nese i Ministerstvo vnitra a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), který o SPD šíří lži v tom smyslu, že prý SPD šíří ‚předsudečnou nenávist‘. Nenávist k lidem s odlišným názorem naopak šíří on. Neomarxisté, ‚liberální demokraté‘ a sluníčkáři mají plná ústa demokracie, svobody a tolerance, ale když nepodporujete Evropskou unii na věčné časy a neomarxistickou ideologii, a naopak hájíte národní stát, vlastenectví a tradiční hodnoty, jste podle nich nacista či rasista, který nemá žádná práva a jehož je třeba zlikvidovat. K podobnému politickému teroru dochází už v Německu, kde jsou brutálně napadáni politici euroskeptické AfD,“ dodal Okamura.

K napadení Ladislava Jakla došlo již jednou v sobotu 25. května vpodvečer přímo v jedoucím vagónu vlakové soupravy v úseku před stanicí Náměstí Republiky. „Seděl jsem na sedadle a najednou kdosi nade mnou zvolal: Ty seš Jakl, ten lídr SPD. A začal mě mlátit do hlavy a ramene. Pak mě strhl na zem a na zastávce hned utekl,“ popsal pro Echo24 situaci. „Doplnil, že se domnívá, že útok měli uskutečnit dva pachatelé. Láďa si z incidentu odnesl potlučenou hlavu a levé rameno. Nyní Láďu zmlátili znova! Je to opravdu hnus. Hnutí SPD bude bránit demokracii a svobodu všech občanů mít odlišné politické názory, aniž by je za to někdo dehonestoval, napadal či perzekvoval. Pane Hamáčku a spol., styďte se!“ uzavřel Okamura.

O druhém napadení jsme psali ZDE.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rakovina společnosti. Dobrovolnice o tom, když necháme někoho padnout na naprosté dno

21:38 Rakovina společnosti. Dobrovolnice o tom, když necháme někoho padnout na naprosté dno

ROZHOVOR „Rok se díváme na šťourání lidem v nose a píchání injekcí, pokud možno v největším detailu,…