Lanďák byl jedním z mých nejlepších přátel v republice, komentuje smutně kníže

11.10.2014 18:31 | Zprávy

Předseda TOP 09 se smutkem zavzpomínal na velkého přítele a herce Pavla Landovského. Byl to prý odvážný muž, se kterým oslavil listopad 1989. Připomněl také příhodu, při níž byl herec napaden a málem skončil ve Vltavě.

Lanďák byl jedním z mých nejlepších přátel v republice, komentuje smutně kníže
Foto: Filip Ferbie
Popisek: Karel Schwarzenberg navštívil pivnici Praha ve Strážnici

„Smrt Pavla Landovského mě dosti zasáhla, neboť jsme byli opravdu přátelé. Když on byl ve Vídni, tak já jsem byl taky ve Vídni. My jsme se často vídali a oslavili jsme spolu 17. listopad. Byl to velký herec a odvážný muž,“ poznamenal předseda TOP 09.  

Připomněl, že Landovský rozdával výzvu Charty 77, ale byl dokonce i přepaden po odchodu z bytového představení. Útočníci se ho pokusili hodit do Vltavy a zlomili mu nohu, ale nakonec odešli, protože přicházeli další lidé. „On byl opravdu věrný přítel a bude mi strašně chybět," smutní Schwarzenberg.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ne, prosím, ne.“ Viděli Evu Holubovou v Kauflandu

16:30 „Ne, prosím, ne.“ Viděli Evu Holubovou v Kauflandu

Eva Holubová se po nějaké době opět proslavila na sociální síti. Dělá „babičkovský idol“ pro řetězec…