Laudát se vrací! Tentokrát už ne v barvách TOP 09

20. 10. 2019 6:52

Bývalý šéf poslaneckého klubu TOP 09 a někdejší dlouholetý člen ODS František Laudát na sociální síti oznámil svůj návrat do aktivní politiky. Členové Klubu angažovaných nestraníků (KAN) jej zvolilil svým předsedou. „Chceme veřejnosti nabídnout plnohodnotný program, který bude ve všech aspektech postaven na hodnotě svobody,“ uvedl k novým záměrům politického hnutí, které má v plánu restartovat.

Laudát se vrací! Tentokrát už ne v barvách TOP 09
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

Laudát se vrátil do roku 1968, aby připomněl, že v té době se z komunistické šedi vynořily dvě aktivity, které byly dokladem toho, že lidé ve skutečnosti nechtěli socialismus s lidskou tváří, ale hlavně svobodu. „Jednou z těch aktivit byl K 231 a druhou Klub angažovaných nestraníků (KAN). Po roce 89 byl KAN obnoven, ale postupně se ztrácel z povědomí lidí,“ uvedl.

Anketa

Je ,,nenávist na internetu" tak velké nebezpečí, jak popisují Pavel Rychetský a Anna Šabatová?

16%
84%
hlasovalo: 17333 lidí

Před několika měsíci prý proto nabídl skupině vytrvalců, kteří drží značku KANu při životě, že se pokusí o její restart. „Asi se nemusíme přesvědčovat, že ideál svobody je u nás stále více zatlačován do kouta a vítězí populisté s vazbami na předlistopadový režim. Žádná z naléhavých výzev, která před českou společností stojí, není řešena,“ dodal Laudát.

Vybrané skupiny obyvatel jsou podle jeho slov současnou vládní mocí nakupovány z veřejných peněz, aby zajistily podporu vládnoucím stranám s přístupem „po nás potopa“. A nevyrovnání se s komunistickým dědictvím dnes přináší svoje trpké plody.

Ing. František Laudát

  • Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN)

„Dnes se členové KANu rozhodli přijmout moji nabídku pokusit se o oživení tohoto hnutí a zvolili mě svým předsedou. Chceme veřejnosti nabídnout plnohodnotný program, který bude ve všech aspektech postaven na hodnotě svobody,“ oznámil Laudát na závěr ve svém facebookovém příspěvku. Program prý bude hledat řešení našich dnešních problémů a bude nadějí pro příští generace.

Hnutí KAN ve volbách do České národní rady 1992 získalo 2,69 % hlasů. Ve volbách do Sněmovny národů Federálního shromáždění 1992 získalo 2,16 %, a 1,99 % pak získalo ve volbách do Sněmovny lidu Federálního shromáždění 1992.

Od té doby na výraznější úspěch čekají.

.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ďábel“ Zeman, Klaus a „prognosťák“. Stopa KGB? Vlivný boss zasmečoval

14:47 „Ďábel“ Zeman, Klaus a „prognosťák“. Stopa KGB? Vlivný boss zasmečoval

V Seznamu Zprávách byl hostem rozhovoru Ivo Kaderka. „To je úplná blbost. Jaká KGB? Já chodil denně …