Laudát se vrací! Tentokrát už ne v barvách TOP 09

20.10.2019 6:52

Bývalý šéf poslaneckého klubu TOP 09 a někdejší dlouholetý člen ODS František Laudát na sociální síti oznámil svůj návrat do aktivní politiky. Členové Klubu angažovaných nestraníků (KAN) jej zvolilil svým předsedou. „Chceme veřejnosti nabídnout plnohodnotný program, který bude ve všech aspektech postaven na hodnotě svobody,“ uvedl k novým záměrům politického hnutí, které má v plánu restartovat.

Laudát se vrací! Tentokrát už ne v barvách TOP 09
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát
reklama

Laudát se vrátil do roku 1968, aby připomněl, že v té době se z komunistické šedi vynořily dvě aktivity, které byly dokladem toho, že lidé ve skutečnosti nechtěli socialismus s lidskou tváří, ale hlavně svobodu. „Jednou z těch aktivit byl K 231 a druhou Klub angažovaných nestraníků (KAN). Po roce 89 byl KAN obnoven, ale postupně se ztrácel z povědomí lidí,“ uvedl.

Anketa

Je ,,nenávist na internetu" tak velké nebezpečí, jak popisují Pavel Rychetský a Anna Šabatová?

16%
84%
hlasovalo: 18479 lidí

Před několika měsíci prý proto nabídl skupině vytrvalců, kteří drží značku KANu při životě, že se pokusí o její restart. „Asi se nemusíme přesvědčovat, že ideál svobody je u nás stále více zatlačován do kouta a vítězí populisté s vazbami na předlistopadový režim. Žádná z naléhavých výzev, která před českou společností stojí, není řešena,“ dodal Laudát.

Vybrané skupiny obyvatel jsou podle jeho slov současnou vládní mocí nakupovány z veřejných peněz, aby zajistily podporu vládnoucím stranám s přístupem „po nás potopa“. A nevyrovnání se s komunistickým dědictvím dnes přináší svoje trpké plody.

Ing. František Laudát

  • Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN)

„Dnes se členové KANu rozhodli přijmout moji nabídku pokusit se o oživení tohoto hnutí a zvolili mě svým předsedou. Chceme veřejnosti nabídnout plnohodnotný program, který bude ve všech aspektech postaven na hodnotě svobody,“ oznámil Laudát na závěr ve svém facebookovém příspěvku. Program prý bude hledat řešení našich dnešních problémů a bude nadějí pro příští generace.

Hnutí KAN ve volbách do České národní rady 1992 získalo 2,69 % hlasů. Ve volbách do Sněmovny národů Federálního shromáždění 1992 získalo 2,16 %, a 1,99 % pak získalo ve volbách do Sněmovny lidu Federálního shromáždění 1992.

Od té doby na výraznější úspěch čekají.

.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čeští muslimové a terorismus? Je zde text, který odhalil mnohé

15:25 Čeští muslimové a terorismus? Je zde text, který odhalil mnohé

V České republice je něco přes 20 tisíc vyznavačů islámu. Tito čeští muslimové znovu a znovu odsuzuj…