Le Penová označila EU za největšího nepřítele Evropy

16.11.2018 21:33

Šéfka francouzského krajně pravicového Národního sdružení Marine Le Penová dnes v Sofii označila Evropskou unii za největšího nepřítele Evropy. Informovala o tom místní i zahraniční média. Le Penová se v bulharské metropoli účastní konference představitelů spřízněných východoevropských populistů a nacionalistů. Je mezi nimi i šéf Strany přímé demokracie (SPD) Tomio Okamura.

Le Penová označila EU za největšího nepřítele Evropy
Foto: Repro foto youtube.com
Popisek: Marine Le Penová
reklama

„EU se snaží násilím prosadit projekt, který vede ke zřeknutí se základních hodnot, včetně křesťanských hodnot, jež tvoří nedílnou část evropské identity“, prohlásila podle agentury AFP vůdkyně francouzských nacionalistů na tiskové konferenci, jíž se zúčastnil i Okamura.

Ani předseda SPD, který patří mezi velké obdivovatele Le Penové, nešetřil kritickými slovy na adresu EU. „Naprosto odmítáme současnou podobu evropské integrace. EU má zásadní deficit demokracie a stále více omezuje svobodu občanů. Chceme jinou podobu spolupráce evropských zemí respektující jejich suverenitu, národní a kulturní hodnoty,“ řekl Okamura.

Strany, jejichž představitelé se dnes v Sofii sešli a které se označují za vlastenecké, pracují na vytvoření aliancí pro volby do Evropského parlamentu v květnu příštího roku.

„Chceme spolupráci (evropských zemí) postavenou na respektu ke svobodě a demokracii. Je proto důležité, aby v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu zněl společně a silně hlas evropských národů,“ uvedl Okamura.

Vedle české SPD a francouzského Národního sdružení na schůzku v hlavním městě Bulharska dorazili také zástupci italské vládní strany Liga, belgické strany Vlámský zájem a řecké Nové pravice. Setkání zorganizovala nacionalistická strana Vůle, která je členem bulharské vládní koalice.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Politika? Tohle Karla Gotta rozčílilo. Ale i to bude ve filmu

9:53 Politika? Tohle Karla Gotta rozčílilo. Ale i to bude ve filmu

Režisérka a kameramanka Olga Malířová Špátová natočila dokument o Karlu Gottovi, který zanedlouho pů…