Legionáři byli vlastizrádci a dezertéři. První republika žila ze slávy Rakouska, jehož rozpad Češi nechtěli, napsal český zpěvák

14.08.2017 15:00 | Zprávy
autor: vef

Český zpěvák Gabriel–Max Nathaniel Filip se obul do československých legionářů, kteří se za první světové války účastnili zahraničního odboje. Na facebookový profil Československé obce legionářské napsal velmi kritický příspěvek. A rozjela se i diskuze, do níž se zapojila sama legionářská obec.

Legionáři byli vlastizrádci a dezertéři. První republika žila ze slávy Rakouska, jehož rozpad Češi nechtěli, napsal český zpěvák
Foto: Hans Štembera
Popisek: Československé legie na Rusi během své nejslavnější éry ovládaly celou Transsibiřskou magistrálu

„Nikdy jsem nepochopil, proč se z dezertérů a vlastizrádců dělají hrdinové a pojmenovávají se po nich mosty a náměstí... Snad to ale dopadne jako s pomníkem Stalina,“ napsal Filip. 

Do diskuze se následně zapojila legionářská obec.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

A jaký význam ta schůze kvůli sjezdu má?

Co na něm asi změní? Podle mě je to zbytečná ztráta čau stejně jako celá ta hysterie kolem. Proč se nevěnujete něčemu pro lidi podstatnějšímu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pr*se s Rakušanem v břiše,“ počastovala provokatéra. V Plzni proti Sudeťákům

15:46 „Pr*se s Rakušanem v břiše,“ počastovala provokatéra. V Plzni proti Sudeťákům

„Muniční iniciativa pro Ukrajinu pokračuje, nákup stíhaček F-35 také a má proběhnout sjezd landsmanš…