Lék pro Romy je práce, myslí si senátor Čunek

25. 11. 2012 8:43

Do senátních voleb vstoupil senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) s hesly „Budu dál hasit, co vás pálí“ a „Jsem zvyklý dělat pořádek“. A obě kampaně, které postavil na svém projektu z roku 2006 o vystěhování Romů ze Vsetína, přinesly kýžené ovoce - senátorské křeslo.

Lék pro Romy je práce, myslí si senátor Čunek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Čunek
reklama

 

Drtivá většina vystěhovaných Romů chce nazpět do Vsetína. Podle Čunka se ale pomocné ruky nedočkají.  „Pokud mají zájem o návrat do Vsetína, mohou si tady jako každý jiný občan koupit byt nebo dům,“ uvedl v rozhovoru pro server Týden.cz. A navíc, už tím, že dostali na nové domky statisícové půjčky s nulovým úrokem, jim stát prý velmi pomohl.

Další řešení romské problematiky je prý nasnadě – podle senátora se musí vytvořit zákony, které budou mít na Romy konkrétní dopad. Především je dle jeho slov důležité postarat se o romské děti, konkrétně tak, aby ve školách a družinách zůstávaly celý den a byly odtrženy od negativních vlivů rodiny.

Jiří Čunek

  • KDU-ČSL
  • ANO křesťanským hodnotám
  • senátor

Dělání je lék

Na dospělé Romy pak podle Čunka platí jediný lék: práce. „Prostě ráno nastoupí do autobusu, který je odveze na nějaké práce v lese nebo jinde. Takové řešení by se netýkalo výhradně Romů, ale i dalších nepřizpůsobivých,“ míní.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Tlupy, fotbal, policie nula." Drsné zprávy Arenbergerovi. A ještě horší

19:54 ,,Tlupy, fotbal, policie nula." Drsné zprávy Arenbergerovi. A ještě horší

Nový ministr, ale staré praktiky? Ministr Arenberger v pondělí navrhne omezení setkávání pouze na dv…